Exxen Ne Demek? Exxen Kelime Anlamı Nedir?

Acun Ilıcalı'nın yeni dijital platformu Exxen 1 Ocak 2021 tarihinde hizmete başlıyor. İngilizce bir kelime olduğu sanılan Exxen ne demek? Türkiye'nin son yıllarda en büyük dijital girişimlerinden biri olan Exxen kelime anlamı nedir?

Exxen Ne Demek? Exxen Kelime Anlamı Nedir?

Acun Ilıcalı online bir platform açacağını söylemiş ve bunun online olacak şekilde dizi ve film içereceğini kısa zaman önce duyurmuştu. Birçok kişi Acun Ilıcalı’nın bu açıklamasından sonra Exxen kelimesinin ne anlama geldiğini merak etti ve bu kelimenin anlamını araştırmaya ve yanıtlar bulmaya çalıştı. Peki Exxen nedir? Exxen ne demektir? Exxen kelimesinin anlamı neye işaret etmektedir? Bu ismin esinlenildiği bir yer var mı?  Acun Ilıcalı ve ekibi bu ismi neden seçti? İşte, bu merak edilen soruların yanıtları…

Acun Ilıcalı üzerine çalıştığı açacağını duyurduğu online dizi ve film platromu hakkında açıklamalarda bulunan Acun Ilıcalı, ismi Exxen olan yeni platformunda kullanıcılar ile çok yakında beraberiz dedi. Geçtiğimiz aylarda Candaş Tolga Işık’ın sorularını yanıtlayarak yeni platformu Exxen hakkında yeni bilgiler verip  detaylar paylaşmıştı.

Exxen Ne Demek?

Ilıcalı herkesin merak ettiği bu yeni platformun ismi olan Exxen kelimesinin ne anlama geldiğini açıkladı. Yeni online dizi ve film platformunun sahibi Acun Ilıcalı çalışmasının ismi olan Exxen’in Türkçe’de bulunan eksen kelimesinden esinlenildiğini açıkladı. Eksen kelimesinin anlamının ise bir cismi iki eşit parçaya bölen çizgi anlamı olduğunu konuşmasında belirtti.

exxen-ne-demek-exxen-ne-anlama-geliyor

Exxen İsmini Kim Buldu?

Acun Ilıcalı Exxen ismini Ali Taran’ın bulduğunu açıkladı. Ve açacağı yeni platform hakkında bayıldığını, çok güzel ve içerik olarak zengin bir platform olacağını düşündüğünü söylemişti. Kendisinin hayalini kurduğu bir projesi olduğunu ve bunun bir sürpriz programı olduğunu belirten Ilıcalı bu program için ekip kurduğunu ve iddiali bir model programı yapacağını, Türkiye’nin en iyi modellerinin seçileceğini açıkladı. Ilıcalı sözlerini model programı dışında online dizi ve film platformu içinde belgesellerin de bulunacağını ve çok önemli birimlerden destek alacağını düşündüğünü söyledi.

Yayına Ne Zaman Başlıyor?

Paylaşılan bilgilerde Exxen isimli platformun 1 Ocak tarihi itibari ile yayın hayatına geçeceği öğrenildi.Her yaş grubuna hitap edecek.Platformun her yaş grubuna ve seyirci kitlelerine hitap edeceği ve yayınverenin de dikkatini çekeceği bir yayın organı olacağı öğrenildi. Exxen’de dizi, film, belgesel, yarışma ve reality show gibi birçok program olacağı bilgisine ulaşıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER