Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Torpil İddiası: Rektör Yardımcısının Kızı Kadroya Alındı…

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi de, akademik kadroda bir torpil iddiası ile gündeme geldi. İddiaya göre rektör yardımcısının kızı…

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Torpil İddiası: Rektör Yardımcısının Kızı Kadroya Alındı…

Son dönemde üniversitelerde akademik kadrolar için, torpilli ve referanslı isimlerin öne çıkması basında sıkça yer buluyor. YÖK’ün uyarılarına rağmen üniversitelerde akrabaların torpille kadroya alınması sürüyor. Gelen son haber, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nden. ESOGÜ rektörlüğü, 2020’nin Kasım ayında bir araştırma görevlisi ilanı açtı ve “özel hukuk ve deniz hukuku” ilanında, aranan özellik “hukuk mezunu olup, özel hukuk alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak” olarak belirtildi.

Rektör yardımcısının kızı yazılı sınavda sonuncu, sözlü mülakatta 95’le ilk sırada!

Kadroya başvuranlar içinde 18 Aralık’ta ön değerlendirme sonuçları açıklandı. ALES sınavına göre kadroya başvurma hakkı kazanan 10 aday sıralandı ve rektör yardımcısının kızı İlayda İrem Arslantaş da listede yer aldı. Ön değerlendirmede rektör yardımcısının kızı, son sıradaydı. 22 aralıkta yapılan sözlü mülakatta ise Arslantaş, 95 alarak birinci oldu ve asil olarak seçildi. Diğer 9 aday barajı dahi geçemedi. Bu nedenle yedek aday da seçilemedi.

ESOGÜ daha önce de, başhekim atanması sürecinde hemşericilik iddiaları ile gündeme gelmişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hashas
Hashas - 1 ay Önce

Böyle terbiyesiz omisyon üyeleri olunca

SIRADAKİ HABER