Eren-11, 781 yiğitle başladı!

İçişleri Bakanlığı koordinasyonuyla Siirt ve Bitlis vilayetlerinde “Eren-11 Sehi Ormanları Operasyonu" başladı. Operasyonda görev alan 781 personel, Jandarma Komando, JÖH (Jandarma Özel Harekât), PÖH (Polis Özel Harekât) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşuyor.

Eren-11, 781 yiğitle başladı!

Bölücü terör örgütü PKK'yı Türkiye gündeminden tamamen söküp atmak ve bölgede barındığı öngörülen örgüt mensubu teröristleri etkisiz duruma getirmek amacıyla İçişleri Bakanlığı emir ve koordinasyonu altında Siirt ve Bitlis vilayetlerinde “Eren-11 Sehi Ormanları Operasyonu" başladı.

Eren-11 Operasyonu'nda Bitlis İl Jandarma Komutanlığına bağlı kahraman Jandarma Komandolar, JÖH (Jandarma Özel Harekat) ve PÖH (Polis Özel Harekât) kardeşler ve Güvenlik Korucu timleri katılıyor.

Operasyonda görev alan 781 yiğit, 51 operasyonel timi oluşturuyor.


Siirt ve Bitlis kentlerinde başlatılan Eren-11 Sehi Ormanları Operasyonu ile ilgili yazılı bilgilendirme yapan İçişleri Bakanlığı, yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi:

“Eren Bülbül'ün anısına 11 Ocak 2021 tarihinde başlatılan ve ülke içinde terör ve unsurlarının tamamen yok edilmesine yönelik sürdürülen 'Eren Operasyonları' aziz halkımızın desteğiyle, inançlı, azimli, kararlı ve planlandığı gibi başarılı bir biçimde sürüyor.”

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER