Erdoğan Başkanlığında Değerlendirme Toplantısı! O Bildiri Darbe İması Mı?

104 emekli amiralin imzaladığı bildiri hakkında saat 15.00'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bir değerlendirme toplantısı yapılacağı açıklandı.

Erdoğan Başkanlığında Değerlendirme Toplantısı! O Bildiri Darbe İması Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 5 Nisan tarihinde saat 05.00’te bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirecek. Bunun yanı sıra gündemde ciddi bir yer tutan emekli amirallerin skandal bildirisi ardından AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’nun (MYK) toplanacağı bildirildi.

104 Emekli Amiralin İmzaladığı Bildiri Ne Anlama Geliyor?

Erdoğan tarafından gerçekleşecek olan değerlendirme toplantısı saat 15.00’da yapılacak. İletişim Başkanlığı ise konu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde değerlendirme toplantısı yapılacak. Bununla birlikte 104 emekli amiralin imzaladığı ve büyük tepki ile karşılaşılan bildiri hakkında Ak Parti flaş bir açıklamada bulundu.

Emekli Amiraller Tarafından Yapılan Gece Bildirisine Hangi Yorumlar Yapıldı?

Perşembe gününde Ak Parti’nin yapması gereken MYK toplantısının amiraller tarafından gerçekleştirilen bildiri üzerine 5 Nisan tarihinde gerçekleşeceği bilgisi öğrenildi. AKP Genel Sekreteri olan Fatih Şahin ise konu hakkında katılım gösterdiği televizyon programında Ak Parti MYK toplantısının Perşembe günü gerçekleşmesini planlamıştık, dedi. Buna rağmen, yaşanan son gelişmeler sebebi ile yapılan değerlendirmeler sonucunda AKP MYK’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde 5 Nisan 2021 tarihinde toplanacağı ifade edildi. Bildiriyi daha geniş bir şekilde değerlendirip ele alacağız şeklinde açıklamalar yapan Fatih Şahin, bu konuda var olan tavırların daha çok güçlendirilmesi adına gereken adımların atılacağını söyledi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Soruşturma Başlattığını Bildirdi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da 104 emekli amiralin milli iradeyi hedef almış olan skandal bildirisi ardından bir eylemde bulundu. Cumhuriyet Başsavcılığı, darbe imalı olan bildiri hakkında soruşturma başlatıldığı bilgisini paylaştı.

Karamollaoğlu ise gündem olan konu ile ilgili ifade ve düşünce özgürlüğü oldukça önemlidir şeklinde açıklamalarda bulundu. Habertürk yazarı olan Kemal Öztürk ise Karamollaoğlu’nun açıklamasının anlaşılmadığı yönünde bir eleştiride bulundu ve “gazeteciler anlamıyorsa kamuoyu nasıl anlasın?” şeklinde bir soru yöneltti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER