Erdoğan'a aşı yapan sağlık çalışanı İmamoğlu'na benzetildi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün kamuoyunun huzurunda koronavirüs aşısı oldu. Erdoğan'a koronavirüs aşısını uygulayan sağlık görevlisi İBB Başkanı İmamoğlu'na benzetildi. 

Erdoğan'a aşı yapan sağlık çalışanı İmamoğlu'na benzetildi!

Türkiye'de Çin'den ithal edilen CoronaVac aşısına acil kullanım onayı verildi. Sağlık görevlilerine yönelik aşılama dün itibarıyla başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da dün Ankara Şehir Hastanesi'ne giderek canlı yayında koronavirüs aşısı yaptırdı. Erdoğan'a koronavirüs aşısı yapan sağlık görevlisi İBB Başkanı İmamoğlu'na benzetildi. Twitter kullanıcılarından biri, Erdoğan'ın aşı olduğu anlara dair bir fotoğrafı paylaşarak "İmamoğlu mu o?" şeklinde bir not düştü.

İmamoğlu'nun söz konusu kullanıcıya yanıt vermesi şaşkınlığa uğrattı. İmamoğlu, esprili bir dille Erdoğan'a koronavirüs aşısı yapan kişinin kendisi olmadığını söyledi. Erdoğan'a koronavirüs aşısını uygulayan sağlık görevlisinin Doç. Dr. İhsan Ateş olduğu belirtildi. 

Ne olmuştu?

Erdoğan, dün düzenlenen AK Parti MYK toplantısının ardından Ankara Şehir Hastanesi'ne giderek, Çin'den ithal edilen CoronaVac aşısını canlı yayında yaptırmıştı. Telegram hesabından paylaşımda bulunan Erdoğan, koronavirüs aşısı olduğunu ifade etmişti. Ankara Şehir Hastanesi'nden çıkarken basın mensuplarına açıklama yapan Erdoğan, Sağlık Bakanı Koca'nın geçtiğimiz gün ilk aşıyı yaptırdığını hatırlatmıştı. Erdoğan, özellikle siyasi liderlerin ve milletvekillerinin vatandaşları koronavirüs aşısını yaptırmaları için teşvik etmeleri gerektiğini kaydederek, Türkiye'ye 25-30 milyon doz daha koronavirüs aşısının geleceğini duyurmuştu.

 Erdoğan, koronavirüs nedeniyle hastanelerde tedavi altında olan vatandaşlara şifa dileklerini iletmiş ve sağlık çalışanlarına gösterdikleri performans sebebiyle teşekkürlerini sunmuştu. Şu ana kadar 250 binden fazla kişinin koronavirüs aşısı yaptırdığını ifade eden Erdoğan, koronavirüs aşısına ilişkin başvuruların iyi durumda olduğunu ve hastanelerin de iyi bir performans sergilediğini söylemişti. Erdoğan, koronavirüs aşısının 5 dakikada uygulandığını, 15 dakika da bekleme sürecinin bulunduğunu ifade etmişti. Çin'in CoronaVac aşısı dışında Almanya ile de görüşmede bulunulduğunu aktaran Erdoğan, yerli aşıya ilişkin çalışmaların da sürdüğünü duyurmuştu. Erdoğan, aşının ikinci dozunu 28 gün sonra olacağını söylemişti. 

Sağlık Bakanı Koca da koronavirüsün üstesinden gelebilmek için aşının şart olduğunu belirterek, bu nedenle vatandaşların sıra kendilerine geldiğinde kesinlikle aşı yaptırmaları gerektiği mesajını vermişti. Koca, dünyada toplu aşılamanın ilk gününde bu kadar aşı uygulayan bir ülkenin bulunup bulunmadığını bilmediğini ifade ederek, söz konusu sürecin şeffaf bir şekilde yürütüleceğini ifade etmişti. Koca, şehir bazında ne kadar aşının uygulandığını da göstermeyi hedeflediklerini söylemişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER