Endonezya’da Uçak Radardan Kayboldu…

Endonezya’da iç hat uçuşu yapan bir yolcu uçağı, kalkıştan kısa bir süre sonra radardan kayboldu. Uçağa ait olduğu düşünülen parçalara bölge halkı ulaştı.

Endonezya’da Uçak Radardan Kayboldu…

Endonezya basınına göre, Sriwijaya Air hava yolu şirketine ait Boeing 737-500 tipi bir yolcu uçağı, kalkışından kısa bir süre sonra radardan kayboldu. Ülkenin başkenti Jakarta’dan kalkan ve Pontianak’a gitmek üzere yola çıkan uçakla irtibat kesildi.

Uçakta 62 kişinin olduğu açıklandı

Radar bağlantısı kesilen uçakta 56’sı yolcu olmak üzere 62 kişi bulunuyor. Endonezyalı havayol Sriwijaya Air, uçağı arama çalışmalarının sürdüğünü aktardı.

Öte yandan hava trafiğine ilişkin veriler paylaşan Flightradar24 sitesinin aktardığı bilgiye göre uçak, kalkıştan sonra 10 bin feet yani yaklaşık 3000 metreye yükseldi. Bunun ardından irtifa kaybetmeye başlayan uçak, 250 feete kadar alçaldı. Bunun ardındansa veri akışı kesildi.

Enkaz parçaları bulundu

Bununla birlikte Endonezya’da, kaybolan uçağın denize çakılmasından endişe ediliyor. Bir devlet yetkilisi, denizde enkaz parçalarının bulunduğunu söyledi.

CNN’e konuşan bir vatandaş, suda bazı kabloların yanı sıra kıyafetler ve metal parçalar bulunduğunu söyledi. Ancak bu parçaların uçağa ait olduğu henüz kesinleşmedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER