Endişelendiren uyarı: Hastanelerde kimse yer bulamayacak!

İngiltere'nin başkenti Londra'da koronavirüsün hızının kesilmemesi durumunda kısa bir zaman içerisinde hastanelerde boş yatağın kalmayacağı ifade edildi. 

Endişelendiren uyarı: Hastanelerde kimse yer bulamayacak!

Mutasyonlu koronavirüsün tespit edildiği İngiltere'de pandemi kontrolden çıktı. Özellikle başkent Londra'da koronavirüsün hızı kesilemiyor. Söz konusu şehirde, enfekte olma oranının yüzde 1 oranını geçtiği belirtildi. 

Ulusal İstatistik Ofisi tarafından yapılan açıklamaya göre, son dönemde Londra'da yaşayan her 30 kişiden birinin enfekte olduğu öngörülüyor. Londra Belediye Başkanlığı görevini yürüten Sadiq Khan, başkentin bazı yerlerinde enfekte olma oranının 20'de biri geçtiğini aktardı. 

Halkı endişelendirecek açıklamalarda bulunan Khan, şu anda Londra'da 7 binden fazla insanının koronavirüs sebebiyle hastanelerde yattığını kaydetti. Khan, bu rakamın Nisan ayına göre yüzde 35 oranında daha yüksek olduğuna dikkat çekti. 

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Khan, koronavirüsün hızının kesilmemesi durumunda 2 hafta içerisinde hastanelerde boş yatak kalmayacağını ifade etti. Khan, vatandaşlara evde kalmaları için çağrıda bulundu. 

Doktorlar Derneği'nin başkanlığını yürüten Dr. Samantha Batt-Rawden, kaygı verici açıklamalar yaptı. Her türlü yolu denediklerini ve Noel tatilinde tedbirlere dikkat etmeleri için her fırsatta insanları uyardıklarını aktaran Dr. Batt-Rawden, şu anda Londra'da her 30 kişiden birinin enfekte olduğunu ifade etti.

Dr. Batt-Rawden, Londra'da yoğun bakım ünitelerinin ciddi derecede baskı altında olduğunu belirterek, kalbinin bu konuda çok kırıldığını söyledi. 

İngiltere'de koronavirüs bilançosu

Worldometer isimli internet sitesine göre; İngiltere'de şu ana kadar 3 milyondan fazla vaka tespit edilirken, 81 binden fazla insan koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirdi. Söz konusu ülkede şu ana kadar 1 milyon 400 bin civarında insan iyileşti. 

İngiltere'de mutasyonlu koronavirüsün tespit edilmesi üzerine tedbirlerde dördüncü aşamaya geçilmişti. Barların ve restoranların faaliyet göstermediği bazı yerlerde, hayati ürünlerin satışının yapılmadığı bütün mağazaların, kuaförlerin ve spor salonlarının da kapatılmasına karar verilmişti. İnsanların evlerinde durmaları istenmiş ancak karantina karşıtı insanlar protesto gösterileri düzenlemişlerdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER