Dünyanın En Zenginlerinden Bill Gates’de Aşı Yaptırdı!

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Microsoft kurucusu Bill Gates'de aşı yaptırdı! O anları ise sosyal medya hesabından paylaştı!

Dünyanın En Zenginlerinden Bill Gates’de Aşı Yaptırdı!

Dünyaca ünlü iş adamı ve Microsoft kurucusu Bill Gates’de koronavirüs aşısını yaptırdı! İşte o anlar da fotoğrafla ölümsüzleştirildi!

Koronavirüs salgını Çin de başladıktan kısa süre içerisinde tüm dünyayı adeta yakıp kavurdu. Hayatımıza kapanmalar, yeni normaller, sosyal mesafeler ve karantina girdi. Bu zorlu süreçte ise aşı tek umudumuz olmuştu.

Fakat aşı geldi gelmesine ama teoriler bitmedi! Aşıya dair teoriler devam ederken dev bir adım da Bill Gates’ten geldi. Bill Gates milyonlarca kişinin gözü önünde koronavirüs aşısını yaptırdı! Onlarda fotoğrafla ölümsüzleştirildi.

Twitter üzerinden de fotoğrafını paylaşan Bill Gates aynı zamanda yorumlarını da ekledi.

SUÇLANMIŞTI

Öte yandan koronavirüs salgını için Bill Gates’de suçlanmıştı. Bazıları Bill Gates’in de koronavirüs salgınında dolayı olduğunu ileri sürmüştü. Tabi hiçbir zaman kendisine dava açılamadı. Fakat teoriler büyüdükçe büyüdü. Özellikle de Bill Gates’in koronavirüs salgını başlamadan önce de “pandemi” uyarıları yapması ve buna hazırlıklı olmalı büyük dikkat çekmişti.

HARİKA HİSSEDİYORUM

65 yaşından büyük olduğu için koronavirüs aşısını olan Bill Gates, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden fotoğrafını paylaştı.

Ayrıca şu notu da ekledi: İlk dozunu aldığını ve harika hissettiğini söyleyen Gates, bu noktaya gelinmesinde yardımcı olan tüm herkese teşekkür ettiğini açıkladı.

ÖNCEDEN PANDEMİ HAZIRLIĞI YAPMIŞTI

Koronavirüs salgını ortalıklarda yokken Bill Gates, salgın tehditlerinden bahsetmiş ve tüm dünya ülkeleri tarafından önlemler alınmasını işaret etmişti. Hatta kendisi ve eşi bu yönde çalışmalar başlatmıştı. Yine salgın başında ise Gates, normal hayata dönmenin 2021 sonbaharında olacağını da ön görmüştü. Tüm bunlarda akıllarda soru işaretlerini uyandırdı.

Bill Gates aynı zamanda salgından sonra hayatın nasıl olacağına dair görüşlerinden de bahsetti. Gates, bu konu da Pekin hükümeti örnek gösterdi ve insanlar işe geri döndü ama her zaman maske takıyorlar. Sokakta insanların vücut sıcaklığına bakılıyor ve büyük etkinlikler düzenlemiyor dedi.

GATES VAKFI'NIN SALGIN ÇALIŞMASI

Bill & Melinda Gates Vakfı ise, daha önceden Dünya Ekonomik Forumu’nun yanı sıra aynı zamanda John Jopkins Sağlık Güvenliği Merkezi ile de birlikte olası bir salgına karşı nasıl müdahale edileceğine dair çalışmalar da bulundu.

Bu çalışmadan iki ay sonra ise koronavirüs salgını patlak verdi. Tüm bunlar ise iş insanı Bill Gates’in hedef olarak öne sürülmesine neden oldu.

Tepkilerden sonra ise kurumlardan korona virüse dair bir bağlantıları olmadıklarını açıklayan açıklamalar geldi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER