Dört Şehir İçin Uyarı Geldi! Meteoroloji Uyardı! Kuvvetli Kar Geliyor!

Son dakika haberi Meteoroloji uyardı! Bu dört il için kuvvetli kar yağışı geliyor! İstanbul çevresinde oturan vatandaşlarımızın dikkatine! Üst üste uyarı geldi! Yılbaşı ile birlikte havalar soğumaya başladı. Türkiye genelinde sıcaklık düşüyor!

Dört Şehir İçin Uyarı Geldi! Meteoroloji Uyardı! Kuvvetli Kar Geliyor!

Gelen son dakika haberlerine göre bu dört il için kuvvetli kar yağısı olacak! Meteoroloji uyardı! Bu dört ilde yaşayan vatandaşlarımızın dikkatine!

Havalar mevsim normallerinin altında seyrederken meteorolojiden son dakika uyarısı geldi. Türkiye genlinde hava sıcaklıkları düşecek!

Soğuk havalar etkili olmaya başladı! Yılın son günlerine yaklaştığımız bu günlerde kar yağışları da etkisini göstermeye başladı! Yurdun bazı kesimlerine kar çoktan düştü. Fakat Meteoroloji bu dört il için uyardı! Kuvvetli kar yağışı gelecek!

İSTANBUL VE ÇEVRESİ DİKKAT

Meteoroloji tarafından yapılan uyarılara göre İstanbul çevresinde özellikle Bolu, Sakarya ve Kocaeli gibi illerin yüksek kesimleri için kuvvetli kar yağışı geliyor.

Gelen son dakika bilgilere göre yurt genelinde hava genellikle bulutlu. Doğu Akdeniz ve Batı Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu için yağışlar ön görülüyor.

KAR YAĞIŞI BAŞLADI

Bolu’nun ise dağ kesimlerinde kar yağışları kendini göstermeye başladı. Kar yağışları ile birlikte D-100 kara yolu, Abant Kavşağı karla kaplandı. Aynı zamanda Bakacak ve Elmalı kar örtüsüyle güzelleşti.

Meteoroloji özellikle de sürücüleri uyardı. Karlı yollarda yavaş ve dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

Karayollarında küreme ve tuzlama çalışmaları yürütülmeye devam ediyor.

KOCAELİ

Bir diğer kar yağışlarının görüldüğü il ise Kocaeli. Kocaali’de yer alan Karatepe, beyaza büründü.

SAKARYA

Sakarya’nın yüksek kesimlerinde de yine kar yağışı görüldü. Hendek ilçesine bağlı Dikmen Yaylası önce sağanak yağışlara daha sonra da kara teslim oldu.

KUVVETİNİ ARTTIRACAK!

Ülkemizin kıyı kesimleri, Güneydoğu Anadolu ve Malatya çevresi içinse yağmur ve sağanak yağış uyarıları art arda geldi.

Yağış alan yerlerde ise zaman zaman karla karışık yağmur beklentisi de var. Özellikle doğu bölgemizde yer alan Muş, Bingöl, Bitlis, Siirt ve Şırnak illeri için karla karışık yağmur bekleniyor.

Sabah saatlerinde ise ülke genelinde sis görülmesi ihtimal. Bu nedenle sürücülerimiz özellikle sabah saatlerinde dikkatli olmaları gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER