Doktorların TV’ye Çıkmak İçin Ne Kadar Para Verdiği Ortaya Çıktı!

Televizyonlarda konuşan çeşitli konularda uzman doktorların ne kadar para verdiği ortaya çıktı! İşte TV’de doktor tarifesi!

Doktorların TV’ye Çıkmak İçin Ne Kadar Para Verdiği Ortaya Çıktı!

Televizyon programında çıkan doktorlardan para alındığı iddiası uzun bir süredir gündemde. Bir reklam kanalı olarak kullandıkları TV’de uzman olarak lanse edilen doktorlardan bir kısmı aslında, para vererek TV’ye çıkıyor ve bilinirliğini artırıyor. TV’ye paralı çıkan doktorlar konusunu ilk gündeme getiren Profesör Doktor Teoman Kadıoğlu olmuştu. Kadıoğlu, Show TV’de Ebru Akel’in programında yer alması için kendisinden 6 bin lira konuk ücreti istendiğini belirtti.

Faruk Bildirici fiyat listesini paylaştı

Eski RTÜK üyesi Faruk Bildirici, TV kanallarının programa çıkardıkları doktor ve avukat gibi konuklardan ne kadar para talep ettiğini bir liste ile paylaştı. Bildirici’ye göre sadece doktorlardan para alınmıyor, avukat, iş insanı ya da farklı alanlardan isimler de TV’de olmak için para ödüyor.

Demet Akalın ve Alişan’a çıkmanın 15 dakikası 16 bin lira

Bildirici, konuyla ilgili yaptığı araştırmayı ve ulaştığı sonucu şöyle aktardı:

“Bana gönderilen ücret listesinde FOX TV’de yayımlanan “Çağla Şikel ile Yeni Bir Gün” programına 15 dakika çıkmanın ücreti 28 bin 750 lira, Star’da yayımlanan “Demet ve Alişan ile Sabah Sabah” programının 15 dakikası için ise 16 bin 100 lira alındığı belirtiliyordu.

"Çağla Şikel ile Yeni Bir Gün” programı yetkililerine ulaşamadım. Ama bir doktor arkadaşım Demet Akalın ile Alişan’ın programını hazırlayanlarla görüştü, ona verdikleri bilgi şöyle:

“Programa 15 dakika çıkmak için aldığımız ücret 14 bin lira. Şirket adına fatura kesilmesini isterseniz KDV’yi de ekleriz. Soruları siz önceden hazırlayıp bize veriyorsunuz, programda o sorular size yöneltiliyor. Ama ocak ve şubat ayları doldu, sizi daha sonrası için sıraya alabiliriz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER