Denize Düşen Endonezya Uçağından İlk Sinyal Geldi

Endonezya’da dün, kalkışından kısa bir süre sonra düşen ve 62 kişinin bulunduğu uçaktan ilk sinyal geldi… Özel arama ekipleri devreye girdi.

Denize Düşen Endonezya Uçağından İlk Sinyal Geldi

Endonezya’da, kalkıştan birkaç dakika sonra radarla bağlantısı kesilen, Sriwijaya Havayolları’na ait Boeing 737 tipi yolcu uçağının nerede olduğu bilinmiyordu. Ancak uçaktan ilk sinyalin alındığı açıklandı. Endonezya Genelkurmay Başkanı Hadi Tjahjanto’nun açıklamasına göre, radar izlemeleri araştırıldığında uçaktan ilk sinyalin geldiği kaydedildi.

Arama kurtarma çalışmaları başladı

Düşen uçaktan sinyal alınmasının ardından Endonezya ordusuna ait uçak ve gemiler, arama kurtarma çalışmaları için göreve başladı. Öte yandan Ulaştırma Bakanı Sumadi de, olayla ilgili bir kriz merkezi kurulduğunu ve arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü aktardı. Ordu, özel sonar cihazlarla geniş bir alanda uçağı ve yolcuları arıyor.

Ceset parçalarına ulaşıldı

Yolculardan umutla iyi haber bekleyen ailelere, kötü haber ise Cakarta emniyetinden bir yetkiliden geldi. Emniyet yetkilisi, ekiplerin aramalarında, yolculara ait bazı eşyaların yanı sıra ceset parçalarının bulunduğunu belirtti.

SJ1812 sefer sayılı uçağın, Cakarta’nın kuzey açıklarında, Laki ve Lancang adalarının arasında bir noktaya düştüğü açıklandı. 12’si mürettebat olmak üzere uçakta 62 kişi bulunuyordu. Donanma, uçağın parçalarının denizde dört farklı noktaya dağıldığını açıkladı. Kalkışından 4 dakika sonra 3 bin 300 metreye tırmanan uçaktan gelen son radar sinyali, 250 feet yani 100 metre olmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER