Değeri 750 Bin Euro! Avustralya, 13 Bin Kilometre Uzaktan Gelen Güvecini ‘Virüs Nedeniyle’ İtlaf Edecek…

ABD’den Avustralya’ya yaklaşık 13 bin kilometre kat ederek gelen bir güvercin, koronavirüs riski nedeniyle itlaf edilebilir.

Değeri 750 Bin Euro! Avustralya, 13 Bin Kilometre Uzaktan Gelen Güvecini ‘Virüs Nedeniyle’ İtlaf Edecek…

ABD’den yola çıkıp Avustralya’ya ulaşan bir yarış güvercini, Avustralyalı yetkililer tarafından itlaf edilebilir. Bir Avustralya vatandaşının evinin arka bahçesinde bulduğu güvercinin ayağında yazan bantta, 29 Ekim 2020 tarihinde bir güvercin yarışmasında yer aldığı görülüyor. Oregon eyaletinde düzenlenen bir yarıştan kaçan güvercin, Pasifik Okyanusu’nu geride bırakmayı başardı ve 13 bin kilometre yol alarak kıtaya ulaştı.

Koronavirüs riskinden ötürü itlaf edilebilir

Avustralya Tarım Bakanlığı, güvercinin Avustralya’da kalmasının uygun olmadığını ve bununla birlikte gıda güvenliği ile kuş popülasyonunun güvenliği üzerinde risk oluşturduğunu belirtti. Güvercinin, koronavirüs tehlikesi nedeniyle itlaf edileceği (öldürüleceği) açıklandı. Bununla birlikte güvercinin, Avustralya’ya uçarak değil bir kargo gemisiyle gelmiş olabileceği de aktarıldı.

Değeri 750 bin euro!

Avustralya basınının ilgi odağı olan güvercinle ilgili, bakanlık 24 saat içinde bir açıklama yapacağını duyurdu. Basında yer alan bilgilere göre, 13 bin kilometreden gelen güvercinin değeri 500 bin euro ile 750 bin Euro arasında. Yani yaklaşım 10 milyon Türk lirası.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER