Ceren Damar Cinayeti! Avukat Vahit Bıçak Hakkında Önemli Karar

Katil Hasan İsmail Hikmet'in avukatlığını yapan Vahit Bıçak hakkında yeni gelişmeler yaşandı. Aile şikayette bulunmuş ve Ankara Barosu soruşturma başlatmıştı.

Ceren Damar Cinayeti! Avukat Vahit Bıçak Hakkında Önemli Karar

Ceren Damar Şenel, 27 yaşında bir araştırma görevlisiydi. Ankara Çankaya Üniversitesi’nde görev alan genç kadın, 2 Ocak 2019 tarihinde üniversite yerleşkesinde odasına gittiği zaman öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından öldürülmüştü. İlk olarak tabanca ile vurulan ve ardından bıçaklanarak öldürülen 27 yaşındaki araştırma görevlisi, bu haber ile tüm Türkiye’yi üzüntüye boğmuştu.

Genç kadını tabanca ile vurup bıçak saplayarak öldüren öğrenci Hasan İsmail Hikmet’in avukatlığını yapan Vahit Bıçak hakkında yeni bir karar alındı. Hasan İsmail Hikmet’in avukatlığını yapan Vahit Bıçak ile ilgili olarak sosyal medyadaki paylaşımları ve duruşmadaki sözleri sebebi ile soruşturma başlatılmıştı. Bu soruşturma kapsamında meslek kurallarına aykırı davrandığı gerekçesiyle Bıçak hakkında duruşmalı disiplin yargılaması kararına varıldı.

Hasan İsmail Hikmet, suçu sebebi ile, Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmış kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmek maddesinden ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. Yaşanan dehşet verici olayda hayatını kaybeden araştırma görevlisi Damar'ın ailesi sanık avukatı olan Vahit Bıçak hakkında şikayette bulunmuştu. Avukatın duruşma sırasında yaptığı savunmalarda ve özellikle hayatını kaybeden Damar’a yönelik sözleri ve sosyal medya paylaşımlarında yapmış olduğu açıklamalar nedeniyle şikayette bulunulmuştu.

Hayatını kaybeden 27 yaşındaki genç kadının ailesinin yanı sıra Ankara Barosu da Avukat Bıçak hakkında resmen soruşturma başlattı ve bir para cezası verildiği öğrenildi. Baro tarafından başlatılmış olan disiplin soruşturmasında Avukat hakkında ün kazanma ve iş sağlama, olumsuz kamuoyu oluşturma, mesleğin itibarını zedeleyen tutum ve davranış, ve avukatlık onuruna yakışmayan üslup sebebiyle 800 lira para cezasına çarptırıldı.

Yaşanan olay hakkında hayatını kaybeden 27 yaşındaki araştırma görevlisi Ceren Damar'ın babası Mustafa Damar açıklama yaptı ve Avukat Bıçak hakkında önemli ifadelerde bulundu. Rahmetli kızı Ceren Damar'ın anısına hakaret, ailesine hakaret, aileye tehdit, savunma sınırını aşan tavırları sebebiyle şikayetçi olduklarını söyledi. Avukat Bıçak’ın 16 Nisan tarihinde sanık sandalyesinde oturup yaptıklarının hesabını vereceği, acılı baba Mustafa Damar tarafından ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER