Bunu da yaptılar! "Ev pavyon" basıldı

Ankara'da koronavirüs önlemlerine aykırı olarak bir evin pavyon haline getirildiği görüldü. Söz konusu eve yönelik gerçekleştirilen baskın sırasında polis ekipleri tarafından para cezası kesildi.

Bunu da yaptılar! "Ev pavyon" basıldı

Baskın, Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde gerçekleştirildi. Söz konusu ilçede bulunan 25 Mart Mahallesi'ndeki bir evin, koronavirüs önlemlerine aykırı olarak pavyon haline getirildiği tespit edildi. Osman Ö.'ye ait olduğu öğrenilen eve yönelik 13 Ocak Çarşamba akşamı baskın gerçekleştirildi. Polis ekipleri tarafından yapılan incelemeler sırasında dört erkeğin alkol tükettiği belirlenirken, üç kadının da konsomatris olduğu saptandığı. Ekipler tarafından evin tüm odaları kontrol edildi. Bu odalarda farklı markalara ait olan 35 tane içki bulundu. 

Pavyon haline dönüştürülen evde koronavirüs önlemlerine aykırı davrandığı tespit edilen ve aralarında Osman Ö.'nün yer aldığı 8 vatandaşa, polis ekipleri tarafından toplam 25 bin 200 TL'lik para cezası kesildi. Pavyon olarak kullanıldığı saptanan evin mühürlendiği bildirildi. Osman Ö.'nün "tehdit etme", "yağmalama", "dolandırıcılık yapma" ve "kasıtlı olarak yaralama" gibi suçlardan sabıkasının bulunduğu tespit edildi. Osman Ö.'ye ayrıca 17 bin 399 TL'lik para cezası kesildi.

Faaliyetleri durdurulmuştu 

Türkiye'de koronavirüs ile mücadele kapsamında gece kulüpleri, bar, gazino ve pavyon gibi eğlence mekânları, risk teşkil etmeleri sebebiyle geçici olarak kapatılmıştı. Fakat söz konusu mekânların belediyeye müracaat ederek faaliyet konularında değişikliğe gittikleri veya eski faaliyetlerini sürdürebilmek için ruhsatlarına "tali faaliyet alanı" işlettikleri tespit edilmişti. Bunun üzerine ana faaliyeti gece kulübü, bar, gazino ve pavyon olan ancak ruhsatlarına "tali faaliyet alanı" işleten mekânların faaliyet göstermelerine hiçbir şekilde izin verilmeyeceği bildirilmişti.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede, ana faaliyetinde değişikliğe giden veya ruhsatına "tali faaliyet alanı" işleten mekânların listelerinin alınacağı ve buralara yönelik denetimlerin artırılacağı ifade edilmişti. Türkiye genelimde polis ekipleri, koronavirüs önlemlerine aykırı olarak hareket eden mekânlara yönelik sıkı bir denetim yürütmeye başlamıştı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2021, 00:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER