Bugün Türkiye'de 3 Orman Yangını

Hendek ve Akyazı bölgelerinde aralarında 100 metre bile olmayan yangınlar meydana geldi. Yangınların sebebi bilinmezken 7 dönüm alan zarar gördü.

Bugün Türkiye'de 3 Orman Yangını

Ülkemizde uzun bir süredir orman yangınları devam ediyor. Yeni güne de ülkemizde yeni 3 orman yangını ile gözlerimizi açtık.

Doğu bölgelerimizde ve Hatay’da meydana gelen yangınların etkileri hala devam ederken dün Sakarya’dan tekrar üzücü orman yangınlarının haberleri geldi.

Hendek ve Akyazı’da ormanlık alanda meydana gelen yangınlar çok fazla mal kaybına zarar vermeden söndürüldü.

İKİ YANGIN BİRDEN

Dün akşam saatlerinde meydana gelen yangınlar arasında 100 metre bile yoktu. Büyümeden söndürülen yangınlar ise çevre halkı oldukça korkuttu.

Hendek ve Akyazı bölgelerindeki ormanlık alanda meydana gelen yangınların arasında sadece 100 metre olması ve yangın sebebinin de bilinmiyor oluşu akıllarda soru işaretleri bıraktı.

Akyazı Küçücük Mahallesi Meşelik bölgesinde meydana gelen yangınları ise vatandaşların ihbar etmesi sonucu Akyazı Belediyesine bağlı itfaiye ekiplerin müdahalesi sonucu söndürüldü.

Yangınlara karşı ilk müdahale ise Küçücek Cumhuriyeti Mahallesi azası Cesur Çamur’dan geldi. Cesur Çamur ve mahalle sakinleri yangına ilk müdahale edenler oldu.

Mahalle sakinleri ve itfaiyenin çalışmaları sonucunda ise yangın çok fazla zarar vermeden söndürüldü.

7 DÖNÜM ALANA YAYILDI

Ormanlık alanda sebebi hala bilinmeyen şekilde çıkan yangında ise ekipler oldukça zorlandı. Dik ve zorlu alanda meydana gelen yangın sonucunda ise 7 dönümlük alan zarar gördü.

Yangına dair ise incelemeler hala devam ediyor.

ADİL ÖKSÜZ ÇANTA GÖMMÜŞTÜ

Ülkemizi FETÖ tarafından yapılan darbe girişimindeki baş suçlulardan biri olan kaçak Adil Öksüz ve yangın bölgesiyle ilişkili iddialar ortaya atıldı.

Çıkan orman yangınları daha önce firari Adil Öksüz’ün çanta içerisinde evraklar gömdüğü iddia edilen bölgede çıktı. İddialar sonucu 2 gün boyunca bölge aranmış fakat herhangi bir delil bulunamamıştı. Bölgede çıkan yangın itfaiye ekipleri ve halk tarafından söndürülse de akıllarda soru işareti bıraktı.

Fakat ormanlık alanın iki farklı noktasında aralarında 100 metre mesafe ile meydana gelen yangınların nedeninin bulunamaması başka senaryoları akla getirmeye devam ediyor.

Adil Öksüz Kimdi?

Adil Öksüz, ülkemizin İçişleri Bakanlığı tarafından en çok aranan teröristler listesinde yer almakta ve FETÖ ve PDY yönetici olmakla suçlanmakta.

2020 yılının eylül döneminde ise FETÖ’nün sözde TSK yapılanmasından sorumlu üyesiz Öksüz tarafından Sakarya’nın Akyazı ilçesine evrak gömüldüğü iddiaları ortaya atılmıştı.  Ekipler bu ihbar sonucu bölgeyi 2 gün boyunca aramış fakat hiçbir delil bulunamamıştı.

Meydana gelen yangınlar ise daha önce evrakların gömüldüğü iddia edilen bölgenin yakınlarda meydana geldi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER