Bu Para Yardımı Herkese Yapılıyor! Bir Tek Yapmanız Gereken

Bu para yardımı herkese yapılıyor! Para yardımı için sadece yapmanız gereken bu! 2020 yılının kötü bir şekilde geçmesi pek çok güzel haberin gölgelenmesine neden olmuştur. Dünya Covid-19 Salgını ile mücadele etmektedir. Bazı ülkelerde vatandaşlar kendi hayatlarını ön plana aldıkları için özellikle yardıma muhtaç kesimler adeta unutulmuştur. Yardım başvuruları başvurular nasıl yapılır sizler için derledik.

Bu Para Yardımı Herkese Yapılıyor! Bir Tek Yapmanız Gereken

Ülkemizde ise;

 • Devlet yardımları,
 • Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları,
 • Vefa grupları yardımlarına ara vermeden devam etmişlerdir.

Devlet para yardımı konusu gündemde olmasına karşın alternatif yardımlar da gerçekleştirilmektedir. Özellikle sokağa çıkma kısıtlamalarında evlere kadar erzak gönderimi yapılmaktadır. Bilindiği üzere risk grubu için her daim tehlike daha yüksektir. Bu çerçevede bahsedilen kurumlar belirli kitlelere aralıksız şekilde destek sağlamayı sürdürmektedir.

Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç sahibi ailelerin hayatlarını daha iyi şekilde idame ettirebilmeleri adına alternatif yardımlar yapılmaktadır.

 • Sıcak yemek,
 • Kuru gıda,
 • Kira,
 • Erzak,
 • Eğitim temel yardım gruplarının başında sayılmaktadır.

Bunlara karşın yardım başvurusu yapılmadan destek görme ihtimali neredeyse bulunmamaktadır. siz de ihtiyaç durumunda açıklanacak şekillerde başvurularınızı iletebilirsiniz. Devlet, yardımlarını genellikle e-devlet sistemi üzerinden almaktadır. Buna ek olarak ilgili valilik, kaymakamlık ya da belediyelerden de yardım başvuruları gerçekleştirilebilmektedir.

Devlete bağlı olarak hizmetlerini sürdüren vefa grupları ve dernekler de fiziki başvurularla yollarına devam etmektedir. Bu gibi kurumlar ihbara yönelik de yardım yapmaktadır. Örneğin yardıma muhtaç olmayanlar muhtaç olanların kimlik ve erzak bilgilerini ileterek sistemin işlemesine destek olabilmektedir.

Herkese Devlet Yardımı!

2020 pandemi yardımından hemen herkes istifade edebilmiştir. Bu kapsamda ihtiyaç sahibi olan aileler 1.000 TL maddi destek sağlamışlardır. Her komisyon toplantısından sonra yardım paketlerinin genişletildiğine yönelik bilgiler gelmeye devam etmiştir.

 • Kira ödemelerinin ertelenmesi,
 • Belli vergilerin alımının ertelenmesi,
 • Vergilerde indirim,
 • Esnaflara hibe desteği ilk akla gelen yardım paketlerindendir.

Devlet, salgın bitmediği için 2021 yılı içerisinde de yardımlarına farklı başlıklar altından devam edecektir. Bu bağlamda sadece ülkemize değil farklı ülkelere de destek olunduğunun altı çizilmektedir. Yardımların yenilenmesi için ise açıklandığı üzere alternatif başvuruların yapılması gerekmektedir.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından Yardım!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardım kampanyalarını açıklamaya devam etmektedir. bu kapsamda Zehra Zümrüt Selçuk ödemelerin artık 1.250 TL olması taleplerinin iletildiğinin bilgilerini vermiştir. Ancak vatandaşlar devlet yardımlarına ek olarak sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından da destek temin edebilmektedir.

Vakıf destekleri maddi şekilde yapılmaktadır. Lakin vakıflardan düzenli olarak yardım alan bireyler devlet yardımından mahrum bırakılabilmektedir. Aynı durum tam tersinin yaşanması halinde de geçerli kabul edilmektedir. Çünkü herhangi bir kurumdan yardım alamayan milyonlarca insan bulunmaktadır. Bu alanda öncelik her daim hiç yardım alamamış olan vatandaşlara tanınmaktadır. Vatandaşlar yardımlarını kimlik belgeleri ile temin edebilmektedir.

Vefa Gruplarından Yardım

Vefa grupları yardım paketlerini gönüllülük esasına göre ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Gruplardan gelen yardımlar genellikle;

 • Gıda
 • Erzak
 • Giyim gibi başlıklardan değerlendirilmektedir.

Pek çok insan bu gibi resmi kurum ve kuruluşlara bağışta bulunmaktadır. Gerçekleştirilen bağışlar ihtiyaç sahiplerine açıklanan alanlarda destek sağlanması için kullanılmaktadır. Kurumlar öğrencilere eğitim desteği vermekten de geri kalmamaktadır. Bir sene öncesine kadar destek için burs tanımlaması yapılmaktadır. Kırtasiye alışverişleri de desteklere konu olmuştur.

Eğitim desteği kapsamında bu sene içerisinde tablet ve bilgisayar yardımları da alınmıştır. Bilindiği üzere eğitim online sistemler üzerinden verilmeye başlanmıştır. Bu da cihazı olmayan öğrencileri zora sokmuştur. Telekomünikasyon firmaları ise tüm öğrencilerin istifade edebileceği internet paketlerini hatlara tanımlayarak onlara destek olduklarını belli etmiştir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rukiye boztay
Rukiye boztay - 1 hafta Önce

Nakit yardim

eMel kaya
eMel kaya @Rukiye boztay - 1 hafta Önce

parayardımııstıyorum

Emine gülşen
Emine gülşen - 1 hafta Önce

1000 tl başvuru yapamıyorum bende türkiye cumhuriyetinin çocuğuyum dulum bana neye devletimiz el uzatmıyo pandemi destek 1000 tl bana neden verilmiyo

Selman ışıklar
Selman ışıklar - 1 hafta Önce

Gıda yardım

Sema ekti
Sema ekti @Selman ışıklar - 1 hafta Önce

Bende para yardımı istiyorum beş kişiyiz eşim çalışmıyor lütfen yardım edin

İlyas ceyhan
İlyas ceyhan - 1 hafta Önce

Benim maddi durumum yok paraya ihtiyacım var

Abdullah.  Koçp
Abdullah. Koçp - 1 hafta Önce

Para. Yardımistiyorum. Çakılamıyorum ihtiyacm. Var

Ecevit bicer
Ecevit bicer - 1 hafta Önce

Nasıl oluyo

Deniz varlı
Deniz varlı - 1 hafta Önce

Iş sizim çalışmıyorum ihtiyacım var nakite faturalar var Kiram var

ÜMİT FENER
ÜMİT FENER - 1 hafta Önce

GIDA


SIRADAKİ HABER