Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu: İstifa Etmem, Öğrenciler Kullanıldı

Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanması tartışma yaratan Prof. Dr. Melih Bulu, “İstifa etmem, öğrenciler kullanıldı” dedi.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu: İstifa Etmem, Öğrenciler Kullanıldı

Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne getirilen Melih Bulu, sosyal medyanın yanı sıra Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri tarafından eleştiri almıştı. Dün üniversite önünde düzenlenen protestolarda da birçok kişinin gözaltına alınmasının ardından Bulu, Habertürk ekranlarında konuştu.

‘Gözaltına alınan 17 kişiden 2’si üniversiteden’

Veyis Ateş’in programına katılan Melih Bulu, üniversite önündeki protestolarda gözaltına alınan 17 kişiden 2’sinin Boğaziçi Üniversitesi’nden olduğuna dikkat çekerek, bu protestolara nasıl izin verildiğini bilmediğini ve protokatif bir olay olduğunu ifade etti.

Üniversitenin kapısına takılan kelepçe ilgili olarak, bunun nedeninin okulun kapısının kırık olması olduğunu aktaran Bulu, öğrencilerin kampüse girmesinin 150 yıllık binaya zarar verebileceğini ve önlem olarak bunun yapıldığını söyledi.

‘Siyasete CHP’de başladım’

ODTÜ mezunu olan Melih Bulu, siyasete CHP’de başladığını ve kendisinin AKP adaylığının kamuoyunda yansıtılarak eleştirilerin odağına oturtulduğunu söyledi. CHP sonrasında Liberal Demokrat Parti’nin gençlik teşkilatına girdiğini ifade eden Bulu, siyasetin yanı sıra olaylara her zaman bir akademisyen olarak bakan biri olduğunu söyledi.

Boğaziçi’nde doktora yaparken AKP’den teklif geldiğini belirten Bulu, Sarıyer teşkilatında kurucu olarak görev aldığını belirtti. Enerjinin doğru bir şekilde kullanıldığında, dünyanın ilk 10 üniversitesi arasına girebileceğini söyledi. İstifa etmeyeceğini belirten Bulu, öğrencilerin provoke edildiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER