Bir Tekmede İran’dan Geldi! İran Lideri Trump'ı Tehdit Etti!

Eski Amerikan Başkanı Donald Trump'a ülkesinden ve Çin'den sonra bir darbe de İran'dan geldi. İran Dini lideri Trump'ı açıkça tehdit etti! Ayrıntılar haberimizde

Bir Tekmede İran’dan Geldi! İran Lideri Trump'ı Tehdit Etti!

İran İslam Cumhuriyeti'nin dini lideri Ali Hamaney popüler sosyal medya platformu Twitter üzerinden Amerika Birleşik Devletleri önceki dönem başkanı Donald Trump'ı İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı Kasım Süleymani'nin öldürülmesi sebebi ile tehdit etti. Ali Hamaneyin Twitter üzerinden paylaştığı fotomontaj uygulanmış fotoğrafta Donald Trump açık bir alanda golf oynarken üzerinde Northrop Grumman B-2 Spirit tipi bir bombardıman uçağının gölgesi belirmiş şekilde görünüyor. Paylaşılan resme ise açıklama olarak "intikam kesindir" girilmiş.

İran İslam Cumhuriyetinde önemli bir konumda olan ve önderliğinde isyanların bastırıldığı, İran’ın Irak’taki askeri varlığını genişletildiği ve uzun süredir devam eden iç savaşta Suriyeli muhalif güçlerin püskürtüldüğü İran Devrim Muhafızları Ordusu lideri General Kasım Süleymani'nin suikast kurban gitmesi İran Dini Lideri Hamaney tarafından hala sindirilememiş gibi görünüyor.

Twitter İran Dini Lideri Ali Hamaney'in hesabını kapattı. Sosyal medya devi açıklama olarak Ali Hamaney'in Twitter hesabı olan @khamanei_site etiketli hesabın Twitter kuralları dışında eylemlerde bulunduğunu söyledi. Şiddet içerikli tehditte bulunmanın da içerisinde bulunduğu bir çiğnenen kurallar listesini de açıklamaya bağlantı linki ile sundu.

Twit ve hesap kapatılsa da Ali Hamaneyin asıl kullandığı ve daha büyük bir takipçi kitlesine sahip olan Farsça Twitter hesabından aynı paylaşımı yaptığı ve bu paylaşımın 350.000 kişi tarafındann yeniden paylaşıldığı görülüyor. Sosyal medya devi twitter yetkilileri paylaşımın Ali Hamaney'in Farsça hesabından da kaldırılmasını sağlamış olsalar da kaldırılmadan önce yapılan paylaşımda Farsça şunlar yazıyordu; Kasım Süleymani'nin katili ve ölüm emrini veren her kimse bedelini ödeyecek, intikam kesindir. Tüm bu yazılar beyaz renkte iken intikam kelimesi kırmızı ile yazılmıştı.

Twitter yetkilileri ise bazı Trump destekçilerinin Donald Trump'ın hesabının kapatıldığı fakat İran liderinin bu paylaşımlara rağmen hesabının açık kalmasının uygunsuz olduğunu belirtmeleri ardından twitter yetkilileri olaya el attı.

Twitter geçtiğimiz aylarda eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın oldukça galeyana getirici paylaşımlarda bulunduğu sosyal medya hesabını halkı isyan ve kaosa yönlendirdiği ve bunu aslı olmayan nedenlere dayandırdığı gerekçesi ile kullanım dışı bırakmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER