BİM Koronavirüs aşısı mı satacak? BİM' den aşı açıklaması!

Sosyal medyada dolanan BİM' in aşı satacağı videosu birçok vatandaş tarafından merak edilip araştırılmaya başlandı. BİM' den konuyla ilgili açıklama geldi!

BİM Koronavirüs aşısı mı satacak? BİM' den aşı açıklaması!

Sosyal medya üzerinden yayınlanan ve hızla dağılan BİM videosu olay oldu. Videoda BİM'de  aşı satılacağı söylendi. Aşı çeşitleri ve fiyatları yer alan video kısa sürede bir çok vatandaş tarafından izlendi. Vatandaşlar BİM'in aşı satıcağı videoyu izledikten sonra BİM'e gidip aşı satılacak mı diye sormaya başladı. Bunun üzerine BİM'den açıklama geldi.

Sosyal medyada bir Bim videosu hazırlanarak aşı çeşitleri yer aldı. Gün vererek fiyatlarıda yazıldı. Bunun üzerine vatandaş araştırmaya başladı. Aslında video komedi amaçlı olarak hazırlanmıştı. Fakat vatandaşlar gerçek sanarak BİM'e aşı sormaya gitti.

BİM'in aşı satacağı videosunu gerçek sandılar BİM'e koştular!

Mizah amaçlı hazırlanan video kısa sürede yayılarak gündem oldu. Birçok vatandaş Bim'in aşı satacağı videosuna inandılar ve çevrelerine haber verdiler. Videoda aşının çeşitleri ve fiyatları yer aldı. Aynı zamanda indirimli ürünmüş gibi gün de verildi. Videoyu izleyen vatandaşlar BİM'e giderek aşıyı sordu. Bu durumun giderek yayılması üzerine BİM'den açıklama geldi.

BİM' den açıklama!

BİM sosyal medyada hızla yayılan aşı haberleri için açıklama yaptı. Açıklama yapmasının en büyük nedeni ise insanların buna inanarak BİM' gidip sorması oldu. BİM Koronavirüs aşısı satmayacağını söyledi. Mağazalarında aşı veya ilaç gibi ürünlerin satılmasının mümkün olmadığını belirtti.

Birçok sosyal medya kullanıcı ise videonun komedi amaçlı olduğunu anlamayanlara isyan edip bu kadarı da olmaz diyerek  dalga geçti. Komedi amaçla hazırlanan videoda Sınovac Covid-19 aşının fiyatına 14,90 TL  yazılırken, Pfizer/BioNTech aşısı için 29,90 TL ve  Moderna'nın aşısına 39,90 TL  yazıp bu salı Bim'de diye yayınladılar. Video kısa bir zamanda binlerce kişi tarafından izlendi. Hızla yayılan videoyu izleyen vatandaşlar BİM'e aşıyı sormaya gitti. 

Video mu komik yoksa buna inanıp BİM'e gidenler mi?

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2021, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER