Başımızın Belası Merkür Retrosu Yine Geldi! Merkür Retrosu Burçları Nasıl Etkileyecek?

2021 yılının ilk Merkür retrosu yakında başlıyor. Peki Merkür retrosu ne zaman olacak, ne kadar sürecek, burçları nasıl etkileyecek? İşte tüm merak edilen soruların cevapları...

Başımızın Belası Merkür Retrosu Yine Geldi! Merkür Retrosu Burçları Nasıl Etkileyecek?

Astroloji severler tarafından merakla takip edilen Ocak ayı Merkür retrosu sonunda geldi. 2021 Merkür retrosu ne zaman sorusu sıklıkla araştırılıyordu. Sizler için Merkür retrosunun ne zaman olduğunu ve “Merkür retrosu burçları nasıl etkileyecek?” sorusunun cevabını araştırdık.

2021 MERKÜR RETROSU NE ZAMAN?

2021 yılında gerçekleşecek olan 3 Merkür retrosundan ilki 30 Ocak-21 Şubat tarihleri arasında Kova burcunda yaşanacak. İkinci retro ise 30 Mayıs-22 Haziran tarihleri arasında İkizler burcunda olacak. Senenin son retrosu ise 27 Eylül-19 Ekim tarihleri arasında Terazi burcunda gerçekleşecek.

MERKÜR RETROSUNUN BURÇLARA OLAN ETKİSİ

Koç Burcu

Koç burcu olanlar, Merkür retrosunun Kova burcunda olması nedeniyle kariyer hayatında çeşitli haksızlar ile karşılaşabilir, gizli kalmış ve arkasından çevrilen olayların yüzleşmesini yaşayabilir. Arkadaşları ile kopan Koç burçları bu retro esnasında bolca özür alacak.

Boğa Burcu

Boğa burçları daha önceden gitmek ve kalmak arasında yaptıkları tercihi yeniden değerlendirmek zorunda kalabilirler. Kariyer hayatlarındaki hedeflerini tekrardan gözden geçirecek ve asıl istediği şeyleri oluşturmak için temelleri atabilecek güce sahip olacaklar. Merkür retrosu boyunca Boğa burçları aile büyükleri ve ikili ilişkilerinde çeşitli sorunlar yaşayabilirler.

İkizler Burcu

İkizler burçları Merkür retrosunda yeni şeyler öğrenerek öz farkındalığını geliştirebilecekler. Finansal konularda iyileşme yaşayacak olan İkizler burçları bu konuda harika geri dönüşler alabilir. Bu süreçte yeni kararlar almaya çok müsait olacaksınız. Yakın çevrenizle aranıza mesafe koymak istediğiniz bir süreç olacak.

Yengeç Burcu

Yengeç burçlarının ikili ilişkilerde geçmişte aldıkları yaralar tekrardan karşılarına çıkacak. Bu süreçte geçmişi çok fazla düşünmemeye bakın. Yeni yatırım araçlarınızı ve finansal kaynaklarınızı gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Duygusal olarak yoğun olacağınız bu dönemde mantıklı hareket etmeye çalışın.

Aslan Burcu

Merkür retrosu başladığında motivasyonunuzu yükseltmek için bazı ilişkilere sonlandıracaksınız. Öz değerinizi başkasının gözünde aramayı bırakacağınız bir dönem olacak. Kendinize iyileştirmek için elinizden gelen her şeyi yapacaksınız. Bu sürecin sonunda oldukça güçlü bir şekilde hayatınıza devam edeceksiniz.

Başak Burcu

Merkür retrosunda kendinizi ifade edin şeklinizi tekrar değerlendireceksiniz. Bir süreliğine kabuğunuza çekilip içinize kapanmak size iyi gelecektir. Bugünlerde sorumluluklarınız oldukça artacak fakat yine de kendinize zaman ayırmanız gerekecek. İş hayatınızda yaşadığınız bazı sorunlar tekrardan gündeme gelebilir.

Terazi Burcu

Bu süreçte enerjiniz oldukça düşebilir ve kendinizi tercihlerinizi sorgulayacak düşünceler içinde bulabilirsiniz. Anne baba olan Terazi burçları çocuklarıyla ya da partnerleri ile gergin anlar yaşayabilir. Bu süreçte oldukça kararsız olacaksınız. Sakin ve makul bir şekilde düşünerek bu sürecin üstesinden kolayca gelebileceksiniz.

Akrep Burcu

Bu retroda ailenizle ilgili yeni gelişmeler yaşanabilir ve kırgınlıklar telafi edilebilir. İş hayatınızda ise emeklilik veya iş değiştirme gibi ani kararlar almaya çok yatkın olacaksınız. İş hayatının yanı sıra evliliğiniz veya ilişkinizle ilgili kararlar da almak isteyebilirsiniz.

Yay Burcu

Maddi kaynaklarınızı ve maddi durumunuzu gözden geçirmeniz gereken bir süreç olacak. Yeni şeyler öğrenmeye isteğiniz retro esnasında oldukça az olacak. İçsel sıkıntılarınız artacak fakat bunlardan kurtulmak için yeni bir arayış içine gireceksiniz.

Oğlak Burcu

Oğlak burcu olanlar Merkür retrosu boyunca ikili ilişki dinamiklerini ve insanlarda bıraktıkları intibayı ayrıntılı bir şekilde düşünecekler. Bu süreçte maddi problemlerinizi üzerine eğilip bunları çözmeye çalışacaksınız.

Kova Burcu

Merkür retrosu esnasında yakın ilişkilerinize ve geçmişinize odaklanacaksınız. Geçmişte yaşadığınız şeyleri tekrar düşünerek halledemediğiniz bazı sorunları halletmeye çalışacaksınız. Bazı insanlara ikinci bir şans vermek isteyebilirsiniz. Önünüzdeki engelleri kolayca aşabileceğiniz bir süreç olacak.

Balık Burcu

Geçmişte askıya almak zorunda kaldığınız konuları tekrar ele alabileceksiniz. İş hayatınızla ilgili bazı kararları sorgulamanız ve revize etmeniz gerekecek. Yanlış anlaşılmaların ve gizli kalan şeylerin ortaya çıkabileceği bir süreç olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER