Bahçeli de koronavirüs aşısı yaptırdı! 

MHP lideri Bahçeli de CoronaVac isimli koronavirüs aşısını yaptırdı. 

Bahçeli de koronavirüs aşısı yaptırdı! 

Türkiye'de koronavirüse karşı toplu aşılama başladı. Vatandaşlara örnek olması bakımından ilk olarak Sağlık Bakanı Koca, koronavirüs aşısı yaptırdı. Koca'dan sonra dün Ankara Şehir Hastanesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan da koronavirüs aşısı yaptırdı. Erdoğan, siyasi parti liderleri ile milletvekillerinin koronavirüs aşısı yaptırmaları ve vatandaşları aşı olmaya teşvik etmeleri gerektiğini söyledi. Koca da Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan, TBMM Başkanı Şentop ve bütün siyasi parti liderlerini koronavirüs aşısı olmaya çağırdı. Bunun üzerine MHP lideri de koronavirüs aşını yaptırdı. Bahçeli, Twitter hesabı üzerinden aşı yaptırdığına dair fotoğrafı paylaştı. Türkiye'de başarılı bir şekilde süren aşılama programı kapsamında Koca'nın çağrısı üzerine kendisinin de koronavirüs aşısı yaptırdığını belirten Bahçeli, kısa süre içerisinde koronavirüsün üstesinden gelineceğini umut ettiğini aktardı. Bahçeli, Türk milletini koronavirüs aşısı yaptırmaya çağırdı. 

Kılıçdaroğlu da aşı olacak

CHP lideri, kendisini Koca'nın aradığını ve koronavirüs aşısı yaptırmaya davet ettiğini belirtti. Koca'nın davetini kabul ettiğini duyuran Kılıçdaroğlu, doktorların "aşı olunması" için çağrıda bulunduğunu, bu nedenle kendisinin de aşı yaptıracağını ifade etti. Kılıçdaroğlu, ne zaman aşı yaptıracağına karar vermediğini ama bugün veya yarın olabileceğini söyledi.

Daha sonra bir kez daha açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, vatandaş olarak koronavirüs aşısı için sırasını bekleyeceğini ifade etti. İlk olarak sağlık görevlilerinin koronavirüs aşısı yaptırması gerektiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, onların 7/24 çalıştıklarını ve harcadıkları emekler sayesinde Türkiye'de şu ana kadar ciddi bir tablonun ortaya çıkmadığını ifade etti. Kılıçdaroğlu, sağlık çalışanlarına selamının iletilmesini istedi. 

AK Parti MKYK üyeleri arasında bulunan ve 23 yaşında olduğu öğrenilen Merve Tatar'ın koronavirüs aşısı yaptırması tepkilere neden oldu. Kılıçdaroğlu'nun bu nedenle vatandaş olarak sırasını bekleyeceğini söylediği düşünülüyor. Bugün açıklamada bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, MKYK üyeleri arasında yalnızca aşı önceliğine sahip olan iki eczacı ve üç doktorun koronavirüs aşısı yaptırdığını söyledi. 

Merve Tatar kimdir?

1997 senesinde Gaziantep'te dünyaya gelen Merve Tatar, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü öğrencisi. Tatar, 2018 tarihinde düzenlenen AK Parti Gaziantep Olağan İl Kongresi'yle beraber "en genç mensup" olarak Gaziantep İl Yönetim Kurulu'nda yer almıştı. Tatar, 24 Haziran 2018 genel seçimleri sırasında Gaziantep milletvekili adayı olmuştu.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER