Aşı olmak istemeyenlere "yaşama şansı verilmeyecek" diyen Prof.Dr Bingür Sönmez'e tepkiler büyüyor!

Daha önce aşı olmayanlara "vatan haini "diyen Prof.Dr Bingür Sönmez , bu sefer "köpek" benzetmesinde bulunarak skandal açıklamaya imza attı!

Aşı olmak istemeyenlere "yaşama şansı verilmeyecek" diyen Prof.Dr Bingür Sönmez'e tepkiler büyüyor!

Aşı olmayı red edenler için ağır ithamlarda bulunmaya devam Prof.Dr Bingür Sönmez'e tepkiler büyüyor. Prof.Dr Bingür Sönmez daha önce yaptığı açıklama da aşı olmak istemeyenleri vatan haini ilan ederek dikkatleri üstüne çekmiş ve sözlerine şu şekilde devam etmişti " Onlara kız bile vermeyeceğiz, kurallar koyacağız, devlet dairelerine giremeyecekler, otobüse binemeyecekler. Başka çare yok" açıklamasında bulunmuştu.

Salgın hayatı durma noktasına getirerek vatandaşlar zorlu günler geçirmiş aşıya güven problemi nedeni ile de halkın kafası karışmışken onları aşıya ve güvenirliğine ikna etmek yerine hakaret etmeyi tercih eden Prof.Dr Bingür Sönmez açıklamaları ile gündemde bomba etkisi yaratmaya devam ediyor. Bir doktor olarak üslubunun neden bu şekilde olduğu ise merak konusu oldu. Sosyal medya üzerinde birçok yorum yapılarak Prof.Dr Bingür Sönmez eleştirildi. Aşıya güvenmeyen, korkan ya da farklı nedenlerle olmak istemeyen insanlara vatan haini demek oldukça ağırken bu sefer yaptığı yorum ise vatandaşları çileden çıkardı. Aşı olmayanlara köpek benzetmesi yapan Prof.Dr Bingür Sönmez aşı olmayanlara "yaşama şansı verilmeyecek" dedi.

Aşı olmayanlara  yaşama şansı verilmeyecek!

Prof.Dr Bingür Sönmez'in köpek benzetmesi ise olay oldu. "Hani köpeklere aşınız var mı diye soruluyorya şimdi artık insanlara sorulacak."  diyen Prof.Dr Bingür Sönmez'in bu benzetmesi tepkilerin odağı oldu. Sözlerine ise şu şekilde devam etti. Aşı olmayanlar " Pasaport alamayacaklar, uçağa binemeyecekler, toplu taşımaya binemeyecekler. Aşı olmayanlara  yaşama şansı verilmeyecek" ifadelerini kullandı.

Virüsün önümüzdeki 10 yıl daha mutasyona uğrarak bulunacağını söyleyen Prof.Dr Bingür Sönmez herkesin aşı olmak zorunduğunu ve bu aşıların her yıl tekrarlanması gerektiğini açıkladı. Aşıların sadece  İstanbul ve Türkiye değil bütün dünyanın %70-%80 oranında aşı olması gerektiğini vurgulayarak önümüzdeki 4-5 yıl korona salgınının devam edeceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2021, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER