Araç Sahiplerine ve Araba Almak isteyene Sevindiren Haber! 3'lü İndirim Yapılıyor

Araç sahiplerine ve Araba almak isteyenlere sevindiren haber! Arabası olanlar için 3'lü indirim geliyor! Araç sahibi olmak isteyen Sıfır ve 2. El araba alacakları ilgilendiren gelişmeler yaşanıyor! İşte Araç'ta son dakika flaş gelişme!

Araç Sahiplerine ve Araba Almak isteyene Sevindiren Haber! 3'lü İndirim Yapılıyor

Araç sahipleri salgın kapsamında olumsuz olarak etkilenen kesimlerden biridir. Öncelikle gelir oranlarının artmasına nazaran;

  • Benzin,
  • Motorin,
  • LPG fiyatlarında istenen rakamlar elde edilememiştir.

Sayılan nedenler çerçevesinde araç sahipleri araçlarını istedikleri şekillerde kullanamamışlardır. Üstelik salgın kapsamında toplu taşıma araçlarının kullanım oranlarının azaltılması gerektiğinin altı çizilmektedir. Lakin araçlarına istedikleri gibi yakıt alamayan kişiler toplu taşıma kullanmaya mecbur kalmıştır. Bu da gözleri yakıt fiyatlarından gelecek bir indirim haberine çevirmiştir.

Araç Sahiplerini Sevindiren Haber Geldi

Geçtiğimiz günlerde araç sahiplerini sevindiren haberlerden biri olarak akaryakıt indirimleri konuşulmuştur. Artık haberler resmiyet kazanmış durumdadır. Buna binaen yeni akaryakıt fiyatlarının ne kadar süre geçerli olacağı hakkında net bir açıklama yapılmış değildir. Bu neden yüzünden vatandaşların ellerini çabuk tutmaları önerilmektedir. Böylelikle normal şartlar altında temin edeceklerinden daha uygun fiyatlardan akaryakıt alabileceklerdir.

Akaryakıt fiyatları hemen her ülkede değişim göstermektedir. Lakin bilindiği üzere ülkemizde akaryakıtın büyük bir kısmı ithal edilmektedir. Bu da ithal edilen akaryakıt için vergi gibi sıkıntıları beraberinde getirmektedir. Vergi sorunu olduğu için de akaryakıt fiyatlarında istenen rakamlara ulaşmak kolay değildir. Yine de devlet birimleri belli olmayan zaman dilimlerinde akaryakıt rakamlarında olabildiğince indirime gitmektedir.

Araç Sahibi Olmak İsteyenler İçin Avantajlar Hazırlandı

Akaryakıt fiyatları pek çok vatandaşın merakla beklediği konulardan biridir. Ancak araç sahipleri kadar araç sahibi olmak isteyenlerin de sorunları bulunmaktadır. Bilindiği üzere salgın dünya çapında olumsuz etkiler oluşturmuştur. Özellikle ilk dönemlerde;

  • Araba fabrikalarının bir kısmı kapatılmıştır,
  • Bazı fabrikalar üretime ara vermiştir,
  • Bazı fabrikalar ise vardiya sistemine geçiş yapmıştır.

Araç fabrikalarının yeni düzenleri yüzünden otomobil ya da binek araç üretiminde ciddi azalma oluşmuştur. Meydana gelen azalma yüzünden ülkemize uzun süre sıfır araç girişi yaşanmamıştır. Sıfır araç girişinin olmaması yüzünden araç almak isteyenler 2.el olan araçlara yönelmiştir. Bu da zaman içerisinde 2.el olan araçların fiyatlarının inanılmaz derecede yükselmesine neden olmuştur. Araç sahibi olmak isteyenler için hazırlanan avantajlar arasında bu rakamların düşürülmesi yer almaktadır.

Fiyatlar Düşecek!

Korona Virüs önlemleri özellikle ülkelerin aşı uygulamaya başlaması ile birlikte bir nebze geriye çekilmiştir. Böylelikle dünya devi olan araba markaları seri üretimlerine yeni önlemler kapsamında devam etme kararı almıştır. 2.el otomobil piyasası hakkında fikirlerin değişmesine neden olan konu da bu şekilde gündeme gelmiştir.

İkinci el olan araçların fiyatlarının yüksek olması sıfır araç piyasasının harekete geçmesine yardımcı olmuştur. Araçların ülkemize giriş yapması ile birlikte araç almak isteyenler sıfır araçlara yönelmiştir. Böylelikle otomobil piyasasında dengeler eski seviyelerine kavuşmaya başlamıştır. Özellikle araç alım satım işlemleri yapan internet sitelerinde ve mobil uygulamalarda yeni rakamları görmek mümkündür.

2. El Araç Piyasası

2.el araç piyasası ülkemizde oldukça gelişmiştir. Yakın geçmişe kadar bu tür araçlara sadece otomobil pazarlarından ya da galerilerden erişim sağlanmıştır. Ancak günümüzde;

  • İnternet sitelerinden,
  • Mobil uygulamalardan,
  • Online gazete ilanlarından ikinci el araç alınabilmektedir.

Araç almak isteyenleri sevindirecek olan haberlerden bir diğeri de sağlanan ödeme kolaylıklarıdır. Zira ödemelerin peşin şekilde yapılması zorunlu değildir. Özellikle galericiler bir kısmı peşin aldıktan sonra geri kalanı belli miktarda taksitlere bölebilmektedir.

Araç alımlarında sadece senet üzerinden satış yapan yeni kurumlar da bulunmaktadır. Alternatifler oldukça fazla olduğu için kararlar alıcılara bırakılmaktadır. Sistemde ana amaç herkesin temin etmek istediği aracı rahat şekilde satın almasıdır. Araba piyasalarında 2.el alımlarda özellikle ekspertiz raporlarına dikkat edilmelidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER