Antalya’da Kargocu Otizmli Çocuğu Dövdü!

Antalya’nın Serik ilçesinde yaşanan olayda otizmli Kuzey Kaan Saka, iddiaya göre fotoğrafını çektiği kargocu tarafından dövüldü…

Antalya’da Kargocu Otizmli Çocuğu Dövdü!

Serik’in Merkez mahallesinde, zabıta memuru Hakan Saka’nın doğuştan otizmli oğlu Kuzey Kaan Saka, akşam 5 sularında evinin önünde oynadığı esnada iddiaya göre, karşı eve kargo götüren özel bir şirkete bağlı çalışanın, cep telefonu ile fotoğrafını çekti.

Çocuğu ittirip tokat atmış

İddiaya göre fotoğrafının çekilmesine sinirlenen kargo görevlisi Kuzey Kaan’ı ittirdi ve apartman boşluğunda çocuğa tokat attı. Olayın duyulması üzerinde komşular geldi ve çocuğun yardımına yetişti. Tepkilerin ardından kargocu olay yerinden kaçarken, çocuğun annesi de çocuklarının yanına geldi.

Olayın ardından hiç uyumamış

Zabıta memuru baba olayı haber alınca eve geldi ve güvenlik kamerasını izledi. Kargo görevlisi hakkında şikayetçi olan baba, polise giderek inceleme başlatılmasını talep etti.

Oğlunun savunmasız bir otizmli çocuk olduğunu belirten baba, “Ben işteyken komşum aradı. ‘Ağabey çabuk yetiş oğlunu kargocunun biri dövüyor elinden zor aldık’ dedi. Ben koşarak eve geldim. Sonra kargoya giderek kim olduğunu öğrendim. Apartmanın girişindeki güvenlik kamera kayıtlarından oğlumu darbettiğini tespit ettik. Daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şahıstan şikayetçi olduk. Sebebini tam bilemiyorum ama oğlum o sırada etrafın fotoğrafını cep telefonu ile çekiyormuş. Genelde de aynı şeyi yapar. Kargocu oğlumun yanına gelerek ‘benim fotoğrafımı sil’ diyerek bağırmaya başlamış. Sonra da fotoğraf çektiği için darbetmiş. Özellikle böyle bir çocuğa yapılması bizi çok üzdü. Savunmasız bir çocuk” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER