Ankara Büyükşehir Belediyesi Ayda 100 Liraya 1+1 Konutlar Kiralayacak! Herkes Başvurabilir!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Mamak Eserkent Sosyal Konutları'nda bulunan 400 adet 1+1 dairenin 100 liraya vatandaşlara kiralayacağını duyurdu. Başvuruları 15 Ocak'ta sona erecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ayda 100 Liraya 1+1 Konutlar Kiralayacak! Herkes Başvurabilir!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, atıl durumda bulunan binaları yenilemişti ve bazı koşulları karşılayan vatandaşlara bu daireleri ucuza kiraya vereceğini açıklamıştı. 1+1 dairelerin 100 liraya kiralanacağı Mamak Eserkent Sosyal Konutları’na yapılacak başvuruların son gününün 15 Ocak olduğu açıklandı.

Geçtiğimiz aylarda, Ankara şehri Mamak ilçesinde yer alan Eserkent Sosyal Konutları Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) tarafından yenilenmişti. Ankara Büyükşehir Belediyesi ise bu konutları belirli koşulları taşıyan vatandaşlara uygun fiyata kiralayacağı açıklanmıştı ve başvuruları başlamıştı. 15 Ocak tarihine kadar başvuruları devam eden dairelerden kimlerin yararlanabileceği vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

ANKARA’DA 100 TL'YE KİRALIK DAİRELER İÇİN SON FIRSAT

Mamak Eserkent Sosyal Konutları yenilenmesinin ardından 65 yaş üstü vatandaşlara ve yeni evli çiftlere kiralanacağı açıklandı. Geçtiğimiz günlerde konutların yenilenmesi ve kiralanması ile ilgili açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, kira ücretini 100 TL olarak belirlediklerini dile getirmişti.

İç ve dış mekanları ile çevresi tamamen yenilenmiş olan Mamak Eserkent Sosyal Konutları yeni ev sahiplerini bekliyor. Toplam 5 bloktan ve 400 adet 1+1 daireden oluşan konutlar Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ayda 100 liraya kiralanacak. Bu dairelere başvuru yapmak isteyen kişilerin 15 Ocak 2021 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmesi gerekiyor.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara ekonomik olarak destek olmak için 100 liraya kiraya vereceği konutlarda yaşamak isteyen vatandaşların aylık gelirinin 3 bin lirayı geçmemesi gerekiyor. Bunun yanı sıra, eşlerin üzerinde herhangi bir gayrimenkul olmaması gerekmektedir. Kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu ve en az 6 aydır Ankara’da ikamet ettiğini belgelemesinin ardından yeni evli veya 65 yaş üstü vatandaşların başvuruları kabul edilecek.

KİRACILAR KURA İLE BELİRLENECEK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Eserkent Sosyal Konutları’nın yeni kiracı vatandaşlarını noter huzurunda yapacağı kura ile belirleyecek. Özellikle mağdur ve ihtiyaç sahibi olan dar gelirli 65 yaş üstü vatandaşlar ile yeni evli çiftlerin başvuruları 15 Ocak tarihine kadar alınmaya devam edecek.

Başvuru formunu dolduran vatandaşların, gerekli koşulları karşılayıp karşılamadıkları değerlendirilecek ve noter huzurunda yapılacak olan kura ile birlikte yeni evlerine yerleşebilecekler. Başvurularla ilgili detaylı bilgiye Ankara Büyükşehir Belediyesinin internet sitesinden erişebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER