Aleyna'nın katili, kendisini tavana iple astı!

Denizli'de eski sevgilisi tarafından canice boğularak öldürülen Aleyna Yurtkölesi'nin katiline ilişkin flaş bir gelişme yaşandı. Aleyna'nın katili olan Shayan Kheyrian, cezaevinde kendisini tavana iple astı. İran uyruklu katilin öldüğü tespit edildi. 

Aleyna'nın katili, kendisini tavana iple astı!

Olay, Denizli'nin Yunus Emre Mahallesi'nde 9 Ocak günü meydana gelmişti. Pamukkale Üniversitesi Tarih Bölümü'nde okuyan Aleyna Yurtkölesi, kaldığı apart dairesinde öldürülmüştü. 22 yaşında olduğu öğrenilen Yurtkölesi'nin cansız bedenine otopsi yapılmış ve genç kızın boğularak öldürüldüğü tespit edilmişti. Bunun üzerine güvenlik güçleri, apartın etrafında bulunan kamera görüntülerine bakmış ve suratını maskeyle gizleyen bir şahsın aparta girip çıktığını fark etmişti. Söz konusu şüphelinin boynunda Arapça bir dövmenin yer aldığı anlaşılmıştı.

"Barışma isteğimi kabul etmeyince öldürdüm" demişti

Aparta girip çıkan kişinin, genç kızın eski sevgilisi olan Shayan Kheyrian olduğu saptanmıştı. İran uyruklu olduğu öğrenilen Kheyrian, güvenlik güçleri tarafından evinden yakalanmış ve hemen gözaltına alınmıştı. 25 yaşındaki Kheyrian, genç kızın eski erkek arkadaşı olduğunu söylemişti. Kheyrian, Yurtkölesi ile önceden ayrıldıklarını, barışma isteğiyle genç kızın evine gittiğini ancak olumsuz yanıt alması üzerine tartışma çıktığını ifade etmişti. Kheyrian, bunun üzerine Yurtkölesi'ni boğarak öldürdüğünü söylemişti. Kheyrian, geçen hafta sonu adliyeye gönderilmiş ve mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Genç kızın kaldığı apartın zillerine basan ve kurye olduğunu belirterek aparta girmesinin ardından Yurtkölesi'ni öldürdüğü tespit edilen Kheyrian, cezaevine konmuştu. Kheyrian'ın Türkiye'ye kaçak yöntemlerle giriş yaptığı ve 1,5 senedir de kaçak kaldığı ortaya çıkmıştı. 

Kendisini tavana astı

Yurtkölesi'nin katili olan Kheyrian, 13 Ocak Çarşamba akşamı kendisini ip kullanarak tavana astı. İntihar eden Kheyrian'ın cansız bedeni, cezaevi görevlileri tarafından bulundu. 

Jandarma ekiplerinin gerçekleştirdiği incelemenin ardından 25 yaşındaki Kheyrian'ın cansız bedeni, otopsi yapılmak üzere morga taşındı. İntihar olayına ilişkin tahkikat ise devam ediyor. 

Yakınları şaşkınlığa uğramıştı

Boğularak öldürülen Yurtkölesi'nin çok tatlı bir insan olduğunu belirten Berkan Acar isimli arkadaşı, genç kızın yalnız yaşadığını ve çok sessiz bir insan olduğunu söylemişti. Acar, Yurtkölesi'nin iyilik meleği gibi olduğuna dikkat çekerek, genç kızın cinayete kurban gittiğini ve bir kez daha kadın cinayetinin önüne geçilemediğini ifade etmişti. Karşı apartmanda yaşadığını kaydeden Acar, suçlunun en ağır cezayı almasını istemişti. Yurtkölesi'nin komşusu olan Fatih Özmen, çok üzüldüğünü belirterek, kadın cinayetlerinin sona ermesini dilemişti. Bu olay nedeniyle sarsıldıklarına dikkat çeken Özmen, bir süredir uyuyamadıklarını ve yemek yiyemediklerini ifade etmişti. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2021, 19:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER