Aleyna Çakır Davasında Flaş Gelişme

Türkiye'nin gündemine oturan davada flaş gelişme yaşandı. Gerçek adı Sema Esen olan Aleyna Çakır olarak bilinen genç kız 3 Haziran 2020 tarihinde kendi evinde ölü olarak bulunmuştu.

Aleyna Çakır Davasında Flaş Gelişme

Aleyna Çakır olarak bilinen asıl adı Sema Esen olan geç kızın  Ankara'da yaşadığı evde cansız bedeni bulunmuştu.  Aleyna Çakır'ın ölümü  Türkiye'nin gündemine oturmuş ve  genç kızın ölümüne ilişkin akıllarda pek çok soru işareti kalmıştı. Adli Tıp Kurumu Başkanlığı 1. Adli Tıp Kurumu İhtisas Başkanlığı tarafından hazırlanmış olan bilirkişi raporuna göre,  Aleyna Çakır olarak bilinmekte olan genç kızın kesin ölüm sebebinin iple asılması sonucu meydana geldiği  ölümüne sebep olabilecek herhangi bir darp izine rastlanmadığı belirlenmişti. Devam eden davada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı  yürüttüğü soruşturma  ile ilgili son dakika açıklaması yaptı.

  Ankara Keçiören'de  3 Haziran 2020 tarihinde  kendi evinde kapıya bornoz kuşağı ile asılı şekilde bulunmuştu. Erkek arkadaşı olan ve aynı zamanda baş şüpheli olan Ümitcan Uygun'un daha önce Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen’e  baygınlık geçirecek kadar şiddet uygulayıp daha sonra bu görüntüleri sosyal medya hesabından canlı yayın ile paylaşan Ümit Can Uygun büyük bir tepki toplamıştı.

  Devam eden soruşturmada,  ölüm nedeninin  cinayet mi yoksa intihar mı olduğu tespit edilmesi için 1. Adli Tıp Kurumu İhtisas Başkanlığı tarafından beklenmekte olan rapor geldi.

 Rapora göre genç kız da spermin görüldüğü,  kafatasında ise kırık, beyin kanaması, iç organ ve büyük damar yaralanması, beyin doku harabiyeti, kafa içi kanamanın  görünmediği Aleyna Çakır'ın ölümünde iple asılmasının dışında ölüme sebebiyet olacak bir durum olmadığı tespit edildi. Kesin ölüm sebebinin ise iple asılma sonucu gerçekleştiği ifade edildi.

 Konuyu ekranlara ise  Atv' nin sevilen programı Müge Anlı'nın sunduğu Tatlı Sert programında Aleyna Çakır’ın  annesi ve babası seslerini duyurabilmek için ekranlara çıkmıştı. Program esnasında Ümitcan uygun ile ilgili birçok ihbar niteliğinde  canlı yayına katılıp bildiklerini anlatan kişiler olmuştu,  Aleyna Çakır'ın sürekli şiddete maruz kaldı çalıştığı yerdeki paraların Ümitcan Uygun tarafından el konulduğuna,  Aleyna Çakır'a kötü muamele yapıldığına  ilişkin  programa çok sayıda ihbar gelmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER