AKP ve MHP’li Milletvekilleri ‘Sağlıkçı’ Kontenjanından Korona Aşısı Oldu

AKP Niğde Milletvekili Selim Gültekin ve MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, aktif olarak görev yapmamalarına rağmen sağlıkçı olarak aşı oldu.

AKP ve MHP’li Milletvekilleri ‘Sağlıkçı’ Kontenjanından Korona Aşısı Oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyeleri dün canlı yayında, Çinli Sinovac şirketinin CoronaVac aşısını oldu. Türkiye’de ilk etapta sağlık çalışanları ve eczacılar aşı olacak ve aşı olmak için, merkezlerden randevu alınması ya da çalışılan yere başvurulması gerekiyor. Ancak bu süreçte, sağlıkçı milletvekillerinin de aşı olduğu öğrenildi.

Selim Gültekin aşı olduğunu Twitter’dan paylaştı

Doktor olan AKP Niğde Milletvekili Selim Gültekin ve eczacı eşi Begüm Gürbüz Gültekin, koronavirüs aşısına onay verilmesinin ardından aşı olduklarını sosyal medya hesaplarından duyurdu. Gültekin aşı olduğunu paylaştığı tweetinde, “Aşımı oldum. CoronaVac aşısına, Acil Kullanım Onayı verilmesinin ardından ilk aşı Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerimize uygulandı. Bugün de Niğde’mizde sağlık camiamızın bir parçası olarak eşimle birlikte ilk aşıyı yaptırıp aşılama sürecini başlattık” ifadesini kullandı.

Gültekin dışında, MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan da sağlıkçı kontenjanından koronavirüs aşısı oldu. Taşdoğan, “Hekim olarak ilk Covid-19 aşımızı Abdülkadir Devlet Hastanesi'nde yaptırdık. Sırası gelen tüm vatandaşlarımızı aşı yaptırmaya davet ediyorum” ifadesini kullandı.

Milletvekillerinin aktif olarak görev almamalarına karşı aşı olması tepki çekti

Bazı vatandaşlar, doktor ya da eczacı mesleğinde olan ancak milletvekilliği yapmalarından ötürü görevde olmayan isimlerin, koronavirüs aşısında sağlıkçı kontenjanından yer almasını eleştirdi. Sosyal medyada öne çıkan eleştirilerden bazıları şu şekilde oldu:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER