ABD Kongresini Basan Boynuzlu Şaman Yakalandı…

ABD Kongre Binasını basan Trump destekçileri dünyanın gündemine girdi.. Boznuzlu miğferi ile baskında fotoğraflanan Chansley ise bugün yakalandı.

ABD Kongresini Basan Boynuzlu Şaman Yakalandı…

Donald Trump’ın Joe Biden’a karşı kaybettiği seçimlerin ardından sonucu tanımaması ve destekçilerini başkent Washington’da protestoya çağırmasının ardından binlerce kişi tarihi Kongre Binası önünde toplanmış, bazı protestocular binanın içine girmişti. Binanın içine girenler arasında, boynuzlu miğferi ve boyalı vücudu ile baskının simgesi haline gelen bir vatandaş medyada çok fazla yer buldu.

Boynuzlu protestocu yakalanarak gözaltına alındı

Jake Angeli olarak da bilinen, Trump destekçisi protestocu Jacob Anthony Chansley’le ilgili olarak yapılan açıklamada, kamu düzenini bozma ve mülke zarar verme suçlarından ötürü gözaltı işleminin yapıldığı açıklandı.

Kendisine QAnon Şamanı diyor

Jake Angeli, kendisini bir QAnon Şamanı olarak adlandırıyor. Kongre binasında elinde 2 metrelik bir mızrak, boynuzları olan bir miğfer ile giren Angeli ile birlikte kongre binasını basan protestocular, başkanın konuşma yaptığı kürsüyü çalmanın yanı sıra binada birçok zarara neden oldu.

QAnon grubu, ilk olarak 2017 yılında 4chan adlı sitede anonim olarak kuruldu ve Donald Trump politikalarını savunuyor. Grup, Trump’ın devlet içindeki şeytani, pedofil ve insan kaçakçılarına karşı mücadele ettiğini savunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER