ABD'de Seri Katil Rastgele Önüne Çıkan İnsanları Vurdu

ABD'nin, Chicago kentinde akıllara durgunluk veren olay. Katil 7 kişiyi gözünü kırpmadan silahla vurdu. İşte o olay ve detayları haberimizde.

ABD'de Seri Katil Rastgele Önüne Çıkan İnsanları Vurdu

Gelen son dakika haberine göre Amerika Birleşik Devletleri'nin Chicago kentinde eli silahlı olan bir saldırgan aynı gün içinde peş peşe cinayet  işledi. Eli silah olan saldırgan vahşice rastgele aynı gün içinde önüne çıkan tam 7 kişiyi vurduğu 5 kişinin ise hayatını kaybettiğini öğrenildi.  saldırganın bütün cinayetleri farklı semtlerde işlediği öğrenildi.

  Chicago polisinin açıklamış olduğu  bilgilere göre,  saldırganın isminin Jason Nightengale olduğu öğrenildi. Saldırgan içlerinde  kadın ve erkeklerin bulunduğu tam 7 kişiye ateş açtı, yaralanmış olan 5 kişi ise hayatını kaybetti.

  Dün olan olayda,  saldırgan Chicago kentin farklı semtlerinde rastgele önüne gelen kişilere  silah doğrulttuğu  öğrenildi. Saldırganın ateş açtığı  kişilerin içerisinde bir restoran çalışanı ve güvenlik görevlisi olan 2 kadın, üniversite öğrencisi hedef oldu. Jason Nightengale 77 yaşında  olan yaşlı bir kadını,  kendisine gelmiş olan postaları kontrol ederken vurduğu daha sonrasında ise rastgele girmiş olduğu bir alışveriş merkezinde etrafa yaylım ateşi açtığı bu ateşte 20 yaşındaki bir genci başından vurarak hayatını kaybetmesindeki sebebiyet verirken,  o sırada orada olan 81 yaşındaki yaşlı bir kadına  ise 2 el ateş ettiği 2 kurşununda yaşlı kadına isabet etmesi sonucunda yoğun bakıma kaldırıldığı biliniyor. Saldırganın, suç dosyasının oldukça kabarık olduğu biliniyor.

  Beş kişinin ölümünden sorumlu olan katilin polis ile girdiği çatışmada etkisiz hale  getirildiği  ilçe mahkemesine göre 32 yaşındaki Jason Nightengale 2005 yılında silah ve uyuşturucu ihlalleri aile içi şiddet,  ölümcül silahla saldırı, hırsızlık, uygunsuz davranış,  gibi çok sayıda  sabıkası olduğu,  bir dizi tutuklama ve aynı zamanda kavuşturma kaydı mevcut olduğu öğrenildi. Saldırganın ise dün yaptığı rastgele açtığı ateş sonucunda 7 kişiyi acımasızca vurduğu 5 kişinin ölümüne sebebiyet verdiği polis kayıt dosyalarına eklendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER