8 Şehirde 14 Gün Boyunca Sokağa Çıkma Yasağı Var! İşte Karantinaya Alınan O İller

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan önlemlere bir yenisi daha eklendi. 8 şehirde bazı yerleşim yerleri 14 günlük zorunlu karantinaya alındı.

8 Şehirde 14 Gün Boyunca Sokağa Çıkma Yasağı Var! İşte Karantinaya Alınan O İller

Koronavirüs salgını, alınan tüm önlemlere rağmen hızla yayılmaya devam ediyor. Özellikle 8 ilde vaka sayısında artış yaşanmasıyla birlikte bu illerde 14 günlük zorunlu karantina kararı alındı. Karantina kararı alınan iller, köyler, beldeler, mahallelere haberimizde yer verdik.

Tüm dünyanın büyük ölçüde etkilendiği koronavirüs dönemi ne yazık ki bitmek bilmiyor. İngiltere’den gelen mutasyon haberleri yüzünden salgını kontrol altına almak için alınan önlemlerin sayısı gittikçe artış gösteriyor. Vatandaşlar, koronavirüs aşısını umutla beklerken koronavirüs tedbirleri almaya devam ediyor. Bazı yerleşim yerlerinde ise tüm önlemlere rağmen vaka sayıları azalmıyor.

KARANTİNAYA ALINAN KÖYLER, İLÇELER, YERLEŞİM YERLERİ HANGİLERİ?

Neredeyse 1 senedir devam eden koronavirüs salgını tedbirlerine vatandaşlar artık uymakta zorlanmaya başladı. Son günlerde bazı yerleşim yerlerinde vaka sayılarının kontrolden çıkması nedeniyle, devlet söz konusu yerler için 14 günlük zorunlu karantina kararı almak zorunda kaldı.

İl ve ilçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından koronavirüsle mücadele için alınan kararlar kapsamında, bazı yerleşim yerlerinde 14 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanmasına karar verildi. İşte sokağa çıkma yasağı olan iller…

KASTAMONU’DA KARANTİNAYA ALINAN YERLER

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan önlemler çerçevesinde Kastamonu Tosya ilçesine bağlı olan Gövrecik köyü Kurt Mahallesi karantinaya alındı ve köye giriş ve çıkışların kapatılmasına karar verildi.

SİVAS’DA KARANTİNAYA ALINAN YERLER

Koranavirüs salgını gerekçesi ile en sık karantinaya alınan iller arasında bulunan Sivas'ta da yeni karantina kararları alındı. İlçe Hıfzısıhha Kurulu, Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı olan Yusufoğlan köyü karantinaya alındı.

ANTALYA’DA KARANTİNAYA ALINAN YERLER

Bir karantina haberi de Antalya'dan geldi. Salgının yayılım hızını kırmak için Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Haskızılören Mahallesinde 15 hanenin zorunlu karantinaya alındığı açıklandı. Çürük mevkiisinde belirlenen alanlarda da genel karantina uygulanacağı duyuruldu.

ÇORUM’DA KARANTİNAYA ALINAN YERLER

Çorum'da Mecitözü ilçesi karantinaya alınan yerleşim yerleri arasında yer aldı. Mecitözü ilçesine bağlı olan Kalecik köyü 10 gün boyunca zorunlu karantinada olacak.

ADIYAMAN'DA KARANTİYA ALINAN YERLER

Adıyaman'da da koronavirüs tedbirleri sıkılaştı. Kent merkezinde bulunan 40 konut ve kent merkezine bağlı bir mahalledeki 37 konutun karantina altına alınmasına karar verildi.

BALIKESİR’DE KARANTİNAYA ALINAN YERLER

Balıkesir Kepsut İlçesi’ndeki Mehmetler Mahallesinin karantinaya alınmasına karar verildi.

ÇANAKKALE’DE KARANTİNAYA ALINAN YERLER

Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı olan Pazarköy karantinaya alındı.

KARAMAN’DA KARANTİNAYA ALINAN KÖYLER

Karaman’da Bozkurt ilçesindeki Tezcan köyünün karantina altına alınmasına karar verildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert cengiz
Mert cengiz - 2 hafta Önce

Ask

SIRADAKİ HABER