5 Bin TL'den Az Düşük Geliri Olan Herkese 10 Bin TL Verilecek!

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan müjde! 5 BİN TL'den az geliri olan herkese 10 bin TL verilecek. Hem Erdoğan hem bakanlar, Devlet bankalarıyla anlaştı. 5 Bin TL'den az geliri olanlara verilecek 10 bin TL şartları ve detayları belli oldu! İşte o açıklamalar.

5 Bin TL'den Az Düşük Geliri Olan Herkese 10 Bin TL Verilecek!

Korona Virüs dünya çapında ekonomik bir darlık yaşanmasına neden olmuştur. Bu neden yüzünden ülkeler farklı önlemler alma yoluna gitmektedir. Türkiye de 2020 yılı botunda alternatif pandemi yardımlarını vatandaşlarına sunmuştur.

 • Doğrudan nakit yardımı,
 • Eğitim destekleri,
 • Kira ertelemeleri bu alanda en çok başvurulan yardımlardandır.

Kamu bankaları da kendi alanlarında vatandaşın cebinin rahatlayabilmesi açısından yardım sistemlerini oluşturmuş durumdadır. Açıklamalar ilk olarak kredi borç ödemelerinin ertelendiği yönünde olmuştur. Sonrasında kredi faiz oranlarında düzenlemeye gidilmiştir. Kamu bankaları getirdikleri son yenilik kapsamında oldukça uygun faiz oranlarından kredi sağlayacaklarını resmileştirmiştir.

Kamu Bankalarından Kredi Desteği Geldi!

Kamu bankaları kredi desteği ile birlikte ekonominin canlılık kazanmasını sağlayacaktır. öncelikle salgın yüzünden işini kaybeden ya da işine ara vermek zorunda kalan vatandaşların elleri dara düşmüştür. Bu da nakit ihtiyacının büyümesine neden olmuştur. Gelen kredi desteği sayesinde;

 • Kira ödemelerinin yapılabilmesi,
 • Borç ödemelerinin sağlanması,
 • Geçim sıkıntısının ortadan kalkması,
 • Ekonomik canlılığın yeniden gerçekleşmesi beklenmektedir.

İlgili kamu bankaları krediden gerçek manada ihtiyaç sahiplerinin istifade edebilmelerini istemektedir. Zaten bundan kaynaklı olarak kredi çekimi için alternatif şartlar oluşturmuştur. Siz de açıklanacak olan şartlara uyum sağlıyorsanız kredi taleplerinizi;

 • Ziraat Bankası,
 • Halkbank,
 • Vakıfbank gibi kamu bankalarına bireysel şekilde iletebilirsiniz.

Krediden Geliri 5 Bin TL’nin Altında Olanlar Faydalanabilecek!

Kamu bankaları geliri 5 bin TL altında olanlara kredi desteği sunmaktadır. Bahsedilen gelir evlere aylık olarak giren toplam para olarak açıklanmaktadır. Geliri bu rakamın altında olmasına karşın üzerlerine kayıtlı gayrimenkulleri olanlar için kredi alımlarında iş değişmektedir. Bundan kaynaklı olarak bankalar kredi taleplerinden sonra bir inceleme süreci başlatmaktadır.

İncelemeden geçer not alanların cep telefonlarına onay içerikli bir mesaj gönderilmektedir. Mesajın alınmasından sonra kredi temini için ilgili bankanın herhangi bir şubesine gidilmesi yeterli olacaktır. Kimlik belgesi ile banka şubelerine gidilmesinden hemen sonra ödeme planı da çıkarılarak kredi temin edilebilmektedir.

10 Bin TL İhtiyaç Kredisinin Özellikleri Neler?

Kamu bankaları destek kredisi olarak da bilinen ihtiyaç kredisi kapsamında bireylerden belli şartları taşımaları istemektedir. Şartları taşıdıkları incelemeler neticesinde kanıtlanan kişiler;

 • 6 aya kadar ödeme erteleme,
 • 36 aya kadar vade uzatma,
 • Eşit taksitli ödeme planı hazırlama gibi artılardan istifade edebilmektedir.

Bu sayede kredi teminlerinde sağlanan avantajlar ödeme sistemlerinde de kendini göstermiş olmaktadır. Bahsedilen nakit temini konusunda salgın yüzünden alternatif uygulamalar da devreye alınmıştır. Örneğin kredisine onay verilen vatandaşlar şubeye gitmeden de kredi çekimi yapabileceklerdir.

Bireylerin avantajlı ihtiyaç kredisini şubelere gitmeden çekebilmeleri için hesapları kullanılmaktadır. Banka, güvenlik kontrollerinden sonra çıkan kredi miktarını kişilerin hesaplarına aktarmaktadır. Böylelikle krediler istenen zaman dilimlerinde nakit olarak temin edilmiş olmaktadır. 

10 Bin TL İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Geçmiş yıllarda kredi talep sistemi sadece şubeler üzerinden gerçekleştirilen bir işlem olarak açıklanmıştır. Ancak zamanla birlikte online bankacılık sistemlerinde büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Böylelikle vatandaşlar pek çok işlemini şubelere gitmeden yapabilmeye başlamışlardır. 10 bin TL ihtiyaç kredi başvurusu da bu işlemlerden biridir. Kişiler şubelere gitmenin yanı sıra;

 • İnternet bankacılığı üzerinden,
 • Telefon bankacılığı üzerinden,
 • Mobil bankacılık uygulamaları üzerinden de başvurularını iletebilmektedir.

Özellikle salgın döneminde temas oranlarının azaltılması adına şubelerden başvuru yapılması istenmemektedir. İnternet sistemlerini kullanmayanlar için yine de mesai saatleri içerisinde şubelere gidilmesinden başka bir çare yoktur. Kamu bankaları sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde yeni mesai saatlerinde hizmet vermektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut güneş
Mahmut güneş - 2 hafta Önce

Çok güzel bir haber

Candanbinay
Candanbinay - 2 hafta Önce

.1961dogum 3600 gün sgortagris 1 11 1985

SIRADAKİ HABER