31 Aralık Perşembe Canlı Ders Var Mı? EBA Dersleri Olacak Mı?

Öğrenciler “31 Aralık ve 1 Ocak’ta ders yapılacak mı?” sorusunun yanıtını arıyor. İşte Milli Eğitim Bakanlığından gelen son açıklamalar…

31 Aralık Perşembe Canlı Ders Var Mı? EBA Dersleri Olacak Mı?

31 Aralık saat 21:00’dan 4 Ocak 05:00'e kadar sokağa çıkma yasağının uygulanmasına karar verilmişti. Öğrenciler bu tarihler arasında uzaktan eğitim platformlarında derslerin devam edip etmeyeceğini araştırıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün olumsuz etkilediği alanlardan biri de şüphesiz eğitim oldu. Türkiye’deki öğrenciler uzaktan eğitim programlarını kullanarak eğitim görmeye devam ediyor. Yeni yılın gelmesine kısa bir süre kala öğrenciler “31 Aralık Perşembe ve 1 Ocak Cuma günü EBA TV, Zoom canlı dersleri yapılacak mı?” sorusuna yanıt arıyor. Milli Eğitim Bakanlığı ise söz konusu günlerin olduğu haftalık yayın akışını yayınlaması bekleniyordu.

Koronavirüs vaka sayısı tekrar artınca okullar yüz yüze eğitime ara verme kararı aldı ve uzaktan eğitim verilmeye devam ediliyor. Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte, milyonlarca öğrencinin yanıt verilmesini beklediği 31 Aralık Perşembe günü ve 1 Ocak Cuma günü canlı ders olacak mı? sorusu nihayet yanıt buldu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu gece yayımladığı 28 Aralık-1 Ocak haftasına ait EBA TV yayın akışına göre, 31 Aralık Perşembe günü tüm gün boyunca ders yayınları bulunmaktadır. 1 Ocak 2021 günü resmi tatil olarak ilan edildiği için yeni yılın ilk günü ders yayını görünmüyor.

31 ARALIK PERŞEMBE GÜNÜ EBA’DA CANLI DERS OLACAK MI?

Bu bilgilere göre, 31 Aralık Perşembe günü resmi tatil olarak ilan edilmediği için Perşembe günü öğretmenler EBA platformu üzerinden canlı ders yapmaya devam edecekler ve öğrenciler de bu derslere katılım sağlayabilecektir.

1 OCAK 2021 CUMA GÜNÜ EBA’DA CANLI DERS OLACAK MI?

1 Ocak 2021 Cuma gününün resmi tatil olması nedeniyle Cuma günü EBA platformunda ders yapılmayacaktır.

EBA CANLI DERSE NASIL GİRİLİR?

EBA platformundaki canlı derslere, dersin başlangıç saati geldiğinde katılım sağlayabilirsiniz. Derse katılmanız için tıklayacağınız “Katıl” butonu ders süresince aktif olarak görünecektir. Ders süresi bitmediği sürece, geç kalan kişiler de istedikleri zaman derse katılım sağlayabilir. Fakat ders süresi tamamlandığında öğrenciler derse katılım sağlayamaz.

Platforma giriş yaptığınız zaman canlı derse 10 dakika kala ekranda dersin başlama saatini bekleyeceğiniz ekran karşınıza çıkacaktır. Ders başlama saati geldiğinde “Derse Katıl” tuşuna basarak öğretmenin derse gelmesini bekleyebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER