2021 Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

İslam alemi için oldukça önemli olan Ramazan Bayramı 2021 yılında hangi güne denk geleceği herkes tarafından araştırılmaya başlandı. Konuya ilişkin merak edilen detaylar haberimizde

2021 Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Mübarek üç aylar olarak bilinen Recep, Şaban ve Ramazan ayı başlayalı kısa bir süre oldu. Müslüman aleminin 30 gün oruç tutarak gelmesini özlem ile bekledikleri Ramazan Bayramı, müminler arasındaki birlik beraberlik ve dayanışma duygusunu en üst seviyelere çıkartıyor. Çok sayıda  surede, hadiste  konusu geçen Ramazan Bayramı Müslüman aleminin kavuşmak için  hasret içinde bekledikleri bir bayramdır. Üç aylarda ibadetini gerçekleştiren İslam alemi Ramazan  Bayramının,  2021  takviminde hangi güne denk geldiğini oldukça merak ediyor. Ramazan’ın habercisi olarak bilinen üç aylar geçtiğimiz haftalarda 12 Şubat Cuma gününden 13 Şubat cumartesiye bağlayan akşam itibariyle başladı. Üç ayların ilki olan Recep ayı hicri takvime göre 29 gün sürecek,  ikincisi olarak bilinen Şaban ayı 14 Mart günü başlayacakken,  İslam aleminin ayı olan Ramazan ayı 13 Nisan 2021 Salı günü başlayacak.   Ramazan Bayramı hangi güne  denk geliyor?  Bu sorunun cevabı haberimizde.   

 Ramazan Bayramı  Hangi Güne Denk Geliyor? 

Ramazan Bayramı 2021 yılının 13 Mayıs perşembe gününde başlayarak 15 Mayıs Cumartesi günü sona erecek. Bayramın ikinci günü 14 Mayıs  cuma gününe denk gelirken,  bayramın son günü ise 15  Mayıs Cumartesi gününe denk gelecek. 3 gün sürecek olan Ramazan Bayramı'nın Arefe günü 12 Mayıs  çarşamba gününe gelmektedir.

 2021 yılı Ramazan Bayram Tatili Kaç Gün Sürecek?

 Ramazan Bayramı  arife günü hangi gün?  12 Mayıs Çarşamba

 Ramazan Bayramı'nın 1. günü hangi gün?  13 Mayıs Perşembe

 Ramazan Bayramı'nın ikinci günü hangi gün?  14 Mayıs cuma

 Ramazan  bayramının 3. ve son günü hangi gün?  15  Mayıs Cumartesi 

Ramazan ayı ile ilgili olan ayetler;  Maide Suresi, Tevbe Suresi, Nisa  suresi, Ahzab Suresi, Meryem Suresi, Kadir suresi, Mücadele Suresi, Tahrim Suresi  Ramazan ayı ile ilgili olan sureler arasında bulunmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 22:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER