2021 İzlenmesi Gereken Filmler - Merakla Beklenen Filmlerin Listesi

Yeni yılda karantina süreçlerinin devam etmesiyle birlikte izleyecek filmleri neredeyse tükettik. 2021 yılının en güzel, en başarılı ve merakla beklenen filmleri ise belli oldu. Netflix ve Amazon Prime platformlarında yaynlanacak 2021 filmlerinden bazılarının isimleri şu şekilde:

2021 İzlenmesi Gereken Filmler - Merakla Beklenen Filmlerin Listesi

Bugün yeni yılın ilk günü. Sinema salonlarının ne zaman açılacağı ise henüz belli değil. Salonların açık olmaması yeni filmlerin yayımlanmayacağı anlamına gelmiyor. Bu sebeple, 2021 yılında birçok film internet üzerinden seyirciler ile buluşmaya hazırlanıyor. Hazırlılar devam ederken ilerleyen günler içinde Netflix ve Amazon Prime Video’da izleyiciler ile buluşması planlanan filmleri sizler için derledik. İşte film eleştirmeni Mehmet Açar’ın yazısında belirttiği fimlerden birkaçı…

Pieces of a Woman

Pieces of a woman filminin Macar yönetmeninin ismi Kornél Mundruczó. Kendisini Türkiye’de gösterime giren Beyaz Tanrı orijinal adıyla Fehér isten ve diğer filmi Jüpiter’in Uydusu orijinal adıyla Jupiter holdja gibi filmlerinden tanıyoruz.  Üstelik Mundruczó. Cannes Film Festivali’nin favori yönetmenlerinden biriydi. 2018 tarihinde Kata Weber ile birlikte kaleme aldığı bir tiyatro oyunundan sinemaya uyarlanan filminde, birçok değerli ismi bir araya getiriyor. O isimler ise Vanessa Kirby, Molly Parker,Jimmie Fails, Shia LaBeouf ve Iliza Shlesinger… Venedik Film Festivali’nde filmin başrol oyuncusu Vanessa Kirby en iyi kadın oyuncu ödülünü kazanıyor. Filmin konusunda ise doğumunu evde gerçekleştiren bir kadının doğum esnasında bebeğini kaybetmesi ile içinde oluşan acıyı nasıl  yaşadığı anlatılıyor.

Herself

İngiliz yönetmen Phyllida Lloyd’u Mamma Mia ve The Iron Lady isimli filmlerinden tanıyoruz. Herself isimli film Sandra’nın hikayesini anlatıyor. İki küçük kızı ile birlikte geçim mücadelesi veren yalnız bir annenin yaşamak için bir ev araması ve kurumlardan olumlu dönütler alamaması sonucunda yakın çevresinden aldığı destek ile kendi evini yapmaya karar verirken, eski eşi açtığı velayet davasında hayatı onun için daha da zorlaştırıyor. Sandra karakterine ise senaryoda da katkısı olan Clare Dunne hayat veriyor.

Blonde

Yeni Zelanda doğumlu Avusrtalyalı yönetmen Andrew Dominik’i Chopper, The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford ve Killing Them Softly isimli fimlerinden tanıyoruz. Yönetmen bu sefer filminde suç dünyasından detaylar barındırmıyor gibi duruyor. Film, sinemanın efsane ismi Marilyn Monroe’nun hayat hikayesi üzerine oynanıyor. Ancak Blonde filmi birebir gerçekleri takip eden biyografi türünde değil. Monroe’yu aslına koyu renkte saçlara sahip olan Ana de Arnas canlandırmakta.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER