2021 Bedelli Askerlik Yerleri ve Ücretleri Belli Oldu

Bedelli askerlik 2021 ücretleri ve askerlik yapılacak yerlerin listesi TSK tarafından açıklandı. Yeni yılda bedelli askerlik yapmak için ödenecek parayla birlikte, askerlik süresi, askerlik yapılacak yerler listesinde de güncellemeye gidildi.

2021 Bedelli Askerlik Yerleri ve Ücretleri Belli Oldu

2021 bedelli askerlik ücreti belli oldu mu, 2021 bedelli askerlik yerleri belli oldu mu soruları yeni yılın ilk günlerinde birçok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Yapılan araştırmalar sonucunda ise birçok yerde farklı bilgilerin verildiği öğrendi. İnternet dünyası içerisinde yer alan araştırmalar sonucunda kişilerin kafaları karışırken net bilgiler ile ilgili açıklamalar da geldi.

Verilen bilgilere göre 2021 bedelli askerlik yerleri belli oldu. Kişiler bedelli askerlik için başvurularını e-devlet üzerinden yapabildikleri gibi sonuçlarını da yine e-devlet kapısı üzerinden öğrenebileceklerdir. Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü 1 Ocak 2021 tarihi içerisinde 2021 bedelli askerlik ücreti konusunda açıklamalarda bulunmuştu. Milli Savunma Bakanlığı 2021 yılı bedelli askerlik ücreti belli olana kadar da 2020 yılının Aralık ayında bedelli askerlik başvurularını kısa süreliğine durdurmuştu. Bedelli askerlik için başvuru yapmak isteyen birçok kişinin belirli şartları taşıması da gerekmektedir.

2021 Bedelli Askerlik Başvuru Şartları Nelerdir?

Bedelli askerlik için başvuruda bulunacak olan kişilerin belirli özellikleri taşıması ve kurallara uyması gerekmektedir. Yönetmelik gereği ise şartlara sahip olmayan kişilerin başvurusu geçersiz sayılarak kabul edilmeyecektir. Birçok kişi aktif olarak bedelli askerlik fırsatından faydalanmak istemektedir. Eski dönemlerde bedelli askerlik sadece ücret verilerek yapılabilirken son dönemlerde yapılan değişiklikler ile birlikte kişiler gereken ücreti ödediği gibi 1 aylık da askere gideceklerdir. Kısa ve uzun dönem askerliğin ortadan kalkması ile birlikte birçok kişi sevince boğulurken bedelli askerlik için talepler de artarak devam etmektedir.

2021 bedelli askerlik başvuru şartları ile ilgili Milli Savunma Bakanlığı üzerinden bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada hangi özelliklerin ve şartların bulunması gerektiği de açıkça belirtildi.

 • Yükümlülerin yoklama yaptırmaları, istenilen bedelin başvuru tarihinden sonra 2 ay içerisinde yatırılması gerekmektedir.
 • Yoklamasını yaptırmamış olan kişilerin öncelikle ‘’Askerliğe Elverişlidir’’ tarzında sağlık raporu alması gerekmektedir.
 • Fiilî askerlik hizmetine başlamış olan kişilerin ve yoklama kaçağı ve saklıların bedelli askerlik konusunda başvuru yapma hakkı bulunmamaktadır.
 • 2020 yılı celp ve sevk dönemlerinde sınıflandırılmış yükümlülerden erteleme hakkı olmayanların müracaatları kabul edilmeyecektir.

2021 Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar Oldu?

Bedelli askerlik ücreti 2020 yılı içerisinde 37.070 TL olarak belirlenmişti. 31 Aralık 2020 tarihine kadar bedelli askerlik başvurusunda bulunan kişiler belirlenmiş olan ücreti gerekli yerlere ödeyerek isimlerini yazdırmış oldu. 2021 yılının ilk günlerinde Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre ise 2021 yılı için bedelli askerlik ücreti yaklaşık olarak 40.000 TL olarak belirlendi. Yapılan açıklamalarda ise başvuru tarihinden 2 ay sonrasına kadar gerekli ödemelerin yapılması gerektiği belirtildi.

Bedelli Askerlik Ücretleri Nereye Yatırılmaktadır?

Ödeme sağlamak isteyen kişiler için farklı seçenekler mevcuttur. Yatırım işlemi gerçekleştirilmeden önce kişilerin belgelerini eksiksiz bir şekilde yanında götürmesi gerekmektedir. 2021 bedelli askerlik ücretleri bankalara ve çeşitli şubelere yatırılmaktadır. Belirlenmiş olan banka ve şubelerden bedelli askerlik ücreti kısa bir süre içerisinde ödenebilmektedir.

 • Ziraat Bankası
 • Vakıflar Bankası
 • Halk Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası
 • PTT Şubeleri
 • Mal Müdürlükleri

Belirtilen şubeler ve kurumlar tamamen devlet bankası ve şubesi olmakla birlikte ödemeler sonrasında herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalınmamaktadır.

Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bedelli askerlik başvurusu için öncelikle e-devlet şifresi ile birlikte e-devlet kapısına giriş yapılması gerekiyor. Karşılaşılan ekranda askerlik başvurusu yapılacağı belirtilmelidir.

Sonraki aşamada ise bedelli askerlik başvurusu için öncelikle tecil durumunun bozulması gerekmektedir. Tecil durumu bozulduktan sonra kişiler kolaylıkla bedelli askerlik başvurusunu tamamlayabilmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER