1.040 kahramanla Eren-3 operasyonu başladı!

Türkiye'de teröristlere inlerini mezar etmek için Eren-3 Ağrı Dağı Operasyonu başlatıldı. Operasyonda 1.040 yiğit personelin katılım gösterdiği ifade edildi. 

1.040 kahramanla Eren-3 operasyonu başladı!

2017 senesinde Trabzon'da şehit düşen Eren Bülbül anısına Türkiye'de Eren Operasyonları başlatılmıştı. Yıldırım Operasyonları'nın tamamlanmasının ardından PKK terör örgütünü ortadan kaldırmak ve teröristlere inlerini mezar etmek için 11 Ocak 2021 tarihinde başlatılan Eren Operasyonları başarılı bir şekilde sürüyor. Eren-1 Tendürek ve Eren-2 Lice Operasyonları'nın ardından şimdi de Eren-3 Ağrı Dağı Operasyonu için harekete geçildi. 

Eren-3 Ağrı Dağı Operasyonu'nda güvenlik korucularının yanı sıra PÖH (Polis Özel Harekât), JÖH (Jandarma Özel Harekât) ve Jandarma Komando birlikleri yer alıyor. Terör örgütü PKK'nın kökünü kazımak için düzenlenen operasyonda toplam 1.040 personel yer alıyor. Operasyona ilişkin paylaşımda bulunan İçişleri Bakanlığı, Türkiye'de terörü bitirmek için 11 Ocak Pazartesi günü başlatılan Eren Operasyonları'nın Türk milletinin verdiği destek sayesinde başarıyla sürdüğünü duyurdu. 

Peki anısına Eren Operasyonları başlatılan Eren Bülbül kimdir?

Eren Bülbül'ün adı Trabzon'un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017'de gerçekleşen alçak bir saldırıyla duyulmuştu. Polis ekipleri ile hain PKK'lı teröristler arasında Köprüyanı Mahallesi'nde çatışma gerçekleşmişti. Eren Bülbül, güvenlik güçlerine PKK'lı teröristlerin erzak çaldıklarını ihbar etmişti. 15 yaşında olduğu belirtilen Eren Bülbül, güvenlik güçlerine PKK'lı teröristlerin girdiği evi göstermiş, o sırada hainlerin ateş açması nedeniyle şehit düşmüştü. PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşenlerden biri de Jandarma Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik olmuştu. Yaşanan bu saldırı herkesi derinden üzmüştü. 

Alçaklar öldürülmüştü

Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül, oğlunun kapının önünde değil, askerde şehit olmasını istediğini söylemişti. Ayşe Bülbül, oğlunun o bölgeye götürülmesini binde 1000 ihmal olarak değerlendirmişti. Evinin soyulmasının önemli olmadığını ve sadece can güvenliği istediğini belirten Ayşe Bülbül, oğlunun neden oraya götürüldüğünü bulmaları için yetkililere seslenmişti. Eren Bülbül'ün şehit düştüğü alçak saldırının failleri olan teröristler Mehmet Yakışır, Bedrettin Çeliker, Barış Coşkun ve Levent Dayan öldürülmüştü. 

Ailesine destek olmak için çalışıyordu

Eren Bülbül, 1 Ocak 2002'de doğmuştu. Maçka Anadolu İmam Hatip Anadolu Lisesi'nde okurken 2016 senesinde babasını kaybeden Eren Bülbül, ailesine maddi açıdan destek verebilmek için boş zamanlarında bahçe işleriyle ilgilenmişti. Yevmiye ile çalışarak hayat mücadelesi veren Eren Bülbül'ün Trabzonspor'a hayranlık duyduğu öğrenilmişti. 12 kardeşi olduğu belirtilen Eren Bülbül, annesiyle birlikte 15 senelik hayatında maddi sorunlarla savaşmak durumunda kalmıştı.

THY'nin (Türk Hava Yolları) Boeing 787 model yolcu uçağına da Eren Bülbül'ün memleketi olan Maçka'nın adı verilmişti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER