10 ilimiz için turuncu uyarı! 23 Ocak hava durumu

Meteoroloji'nin 23 Ocak Cumartesi günü için hazırladığı hava durumu raporunda sağanak yağış beklenen 10 ilimiz için turuncu uyarı yapıldı. 

10 ilimiz için turuncu uyarı! 23 Ocak hava durumu

Meteoroloji'nin 23 Ocak Cumartesi günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre; Türkiye'nin batısının parçalı bulutlu ve yerel olacak şekilde çok bulutlu geçmesi bekleniyor. Sakarya, Kocaeli, İstanbul'un Anadolu Yakası ve aralıklı olacak şekilde Çanakkale ve Kıyı Ege'de sabah vakitlerinde sağanak yağış ve yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji, diğer kesimlerin genel olarak açık ve az bulutlu geçeceğini bildiriyor. 

10 ilimiz için turuncu uyarı!

Sağanak yağış beklenen Şırnak, Van, Muş, Hakkâri, Bitlis, Bayburt, Trabzon, Rize, Gümüşhane ve Rize'ye "turuncu" uyarı yapıldığı görülüyor. Vatandaşların sağanak yağış sebebiyle meydana gelebilecek su baskını ve sel gibi felaketlere karşı hazırlıklı olmaları önem arz ediyor. Trafiğe çıkacak vatandaşların da ulaşımda oluşabilecek sıkıntılara karşı dikkatli olmalarında yarar var. 

Turuncu uyarı nedir?

Turuncu uyarı, tehlikeli durumlara işaret ediyor. Turuncu uyarıda beklenen meteorolojik olay sık sık meydana gelmiyor. Söz konusu meteoroloji olayın kayıplara ve hasara neden olma ihtimali var. Vatandaşların hazırlıklı olmaları, meteorolojik şartları ve raporları dikkate almaları önem taşıyor.

İstanbul hava durumu

İstanbul'un parçalı bulutlu ve yerel olacak şekilde çok bulutlu geçmesi bekleniyor. Anadolu Yakası'nda sabah vakitlerinde yerel olacak şekilde sağanak yağış beklenen İstanbul'da en yüksek hava sıcaklığı 13 derece olacak.

İzmir hava durumu

İzmir'in çok bulutlu ve parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yerel olacak şekilde sağanak yağış beklenen İzmir'de en yüksek hava sıcaklığı 13 derece olacak.

Antalya hava durumu

Antalya'nın az bulutlu geçeceği öngörülüyor. Antalya'da en yüksek hava sıcaklığı 15 derece olacak.

Ankara hava durumu

Ankara'nın parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Ankara'dan en yüksek hava sıcaklığı 5 derece olacak.

Zonguldak hava durumu

Zonguldak'ın az bulutlu ve parçalı bulutlu geçmesi bekleniyor. Zonguldak'ta en yüksek hava sıcaklığı 14 derece olacak. 

Trabzon hava durumu

Trabzon'un az bulutlu ve parçalı bulutlu geçeceği öngörülüyor. Trabzon'da en yüksek hava sıcaklığı 12 derece olacak.

Erzurum hava durumu

Erzurum'un az bulutlu ve parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Erzurum'da en yüksek hava sıcaklığı -7 derece olacak.

Diyarbakır hava durumu

Diyarbakır'ın açık ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. Diyarbakır'da en yüksek hava sıcaklığı 6 derece olacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Durmuş demirkan.
Durmuş demirkan. - 3 ay Önce

10.000 tl istedik 3000 tl verdiniz. Şimdi ne oldunuz?.

SIRADAKİ HABER