Gri Renkli İnsanlar!

Mevlana Hazretlerinin sözünde de belirttiği gibi insan ya olduğu gibi görünmeli, ya da göründüğü gibi olmalıdır.

Maalesef bu ata sözünü hepimiz ezbere bilmemize ve çok kullanmamıza rağmen bunun gereğini günlük hayatımızda çok fazla yerine getirmiyoruz.

Bu söz hayatın her safhasında uygulanmamakla beraber özellikle siyasi kişiliklerin buna çok uymadıklarını daha fazla görüyoruz.
Şahsi kanaatim insan net olmalıdır, dik duruş sergilemelidir, menfaati için kimseye boyun eğmemelidir, rüzgara göre yön almamalıdır. Güçlünün yanında değil, doğrunun yanında yer almalıdır.

İnsan ya siyah rengi sevmeli, ya da beyaz rengi.Oldum olası gri renkten nefret etmişimdir.Rüzgara göre yönünü değiştiren insanlardan nefret etmişimdir.Doğruları söylediğimden çoğu insanın öfkesini ve nefretini kazanmışımdır.
Bu gri renkli insanlar aslında başkalarını kaldırdıklarını düşünürler.Aslında kendilerini kaldırdıklarının farkında değillerdir. Yalancının mumunun yatsıya kadar yandığından haberleri yoktur.

Özellikle bu gri renkli insanların çözüm sürecinde sayıları oldukça artmıştır. Bu iki yüzlü insanlar hem devleti, hem de terör örgütlerini idare etmişlerdir. Resmî makamlara gidince vatan millet Sakarya deyip mangalda kül bırakmayan bu kişiler PKK ile bir araya gelince de devleti kötülemişlerdir. Bunlar sadece Devlet ve PKK'yı aynı anda idare etmekle kalmayıp Ak Parti binasına gelince Ak Partili, HDP'ye gidincede HDP'li olmuşlardır.Bunlarda ne şiş yansın ne kebap yansın mantığı hakimdir.

Bu iki yüzlü insanlar maalesef hala olmaması gereken önemli makam, mevkilerdedirler. Bunların bulundukları makamlara, mevkilere faydaları olmadıkları gibi zararları da dokunmaktadır. Bunlar kendilerinden başkalarını düşünmezler. Bunlar devlet ve millet düşmanıdırlar.
Bunların kim olduğunu anlamamız için özellikle çözüm sürecindeki Facebook, Twitter sayfalarına ve profillerine bakmamız yeterli olacaktır. Daha düne kadar profil resimlerinde PKK bayrağı ve bölücü başı resmini taşıyanlar her ne hikmetse hepsi bugün profil resimlerini ay yıldızlı bayrağımız ile süslemişlerdir.
Bunların profil resimlerini değiştirdi diye beyinlerinin değiştiğini düşünürsek yanlış karar vermiş oluruz. Bunlar asla asıl amaç ve ideolojilerinden vazgeçmezler. Derviş'in fikri neyse zikri de odur.

Devletimizin bunları iyi incelemesi, iyi araştırması lazımdır. Bunların kamu kurum ve kuruluşlarında kümelendiklerini çok iyi biliyoruz.Devletimizin bünyesinde barınmış, bugün gizlenen, saklanan bu kravatlı, cübbeli,sarıklı,beyaz önlüklü teröristleri temizlemesi gerekir.Hem devletin ekmeğini yiyip, hem de kuyusunu kazanlara fırsat verilmemelidir.Hem PKK'dan, hem FETÖ'dan kurum ve kuruluşlarımızın içinde gizlenen, saklanan daha binlerce teröristin varlığından bahsetmek mümkündür.Devlet büyüklerimizin, istihbarat birimlerinin süratle bu kamu kurum ve kuruluşlarındaki teröristleri tespit edip uzaklaştırmaları gerekmektedir.Üzülerek ifade etmeliyim ki bazı siyasetçilerin bu kurumlardan ihraç edilen teröristleri aklama ve geri memuriyete başlatma yönünde çok büyük gayretler sarf ettiğini biliyoruz, duyuyoruz ve şahit oluyoruz.

Unutmayalım ki bu tür durumlarda memleketli mantığı ile ,akraba mantığı ile,dost ahbap ilişkileri ile olaya yaklaşırsak devletimize milletimize zarar vermiş oluruz.
Elbetteki bu kişiler içerisinde hiç bir suçu günahı olmadığı halde görevden ihraç edilen, halen cezaevlerinde yatan kişilerin olduğu da çok fazla ifade edilmektedir. Önümüzdeki günlerde Başbakanlık bünyesinde kurulacak komisyonun haklıyı,haksızı,suçluyu,suçsuzu ayırt ederek herkes hakkettiğini almalıdır.Varsa suçsuz ihraç edilip cezaevlerinde yatanlar tahliye edilmeli ve görevlerine iade edilmeli, suçlu olduğu halde elini kolunu sallayarak gezenlerinde biran önce ceza almaları sağlanmalıdır.Bu konuda özellikle üst düzey bürokratlara ve siyasetçilere dokunulmadığı yönünde toplumda çok büyük bir kaygı söz konusudur.Unutmayalım ki adalet her zaman her yerde hepimiz için lazımdır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Necmettin Tetik
Necmettin Tetik - 2 yıl Önce

Başkanım, bu hakikatları dile getiriyorsunuz mazlumların mağdurların hissiyatına tercüman oluyorsunuz. Devletin bütün bütün birim ve kurumları Feto dhkp-c-deaş-pkk virüsü sarmış durumda. kurulan komisyonlarda da virüs var.. Allah sonunu hayretsin