Gezdim, Yedim, Sevdim!

Bugün de dışarıda kahvaltı yapalım diyenler için;

İlk durak Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı . O kadar fazla mekân seçeneği var ki karar vermekte bir hayli zorlanabilirsiniz. Zaten mekânlar çok kalabalık. Hepsinde insan sirkülasyonu var. Bir masa kalkıyor, sıra bekleyen birçok gruptan biri hemen masaya yerleştiriliyor. Diğer gruplar beklemeye devam ediyor.  Ben Zeytin Dalı Kahvaltı adlı mekanı çok sevdim. Serpme kahvaltıları çok başarılı. Masaya gelen her şey çok taze, lezzetli ve doyurucuydu. Servis ise çok hızlı. Sipariş verdikten hemen sonra masa doldu taştı. Serpme kahvaltının dışında da sipariş verebileceğiniz oldukça lezzetli alternatifler var. Gelen hesap ise bence gayet makul.  Dışarıda keyifli bir kahvaltı yapmak isteyenler için Zeytin Dalı Kahvaltı oldukça iyi bir seçenek olabilir.

Öğlen kahvesini dışarıda içmek isteyenler için;

Yine adresimiz Beşiktaş. Beşiktaş Çarşısı’nda gezmeye devam ediyoruz.  Karşınıza Cafe De Cuba çıktı. Öncelikle bu mekân, önünden geçerken dekorasyonunun sıcaklığıyla sizi içeri çağırıyor. Buraya oturduktan hemen sonra duvarları incelemeye başlıyorsunuz. İncelenebilecek çok detay var.  Adından da anlaşıldığı gibi mekânın her yerinde bir Küba ambiyansı var. Mekân sahibi çok ilgili, çalışanlar güleryüzlü. Farklı kültürleri seviyorsanız çalan şarkılardan, içeceklerinizden ve dekorasyonundan çok keyif alacağınıza eminim. Sunumları da oldukça başarılı. Çayın yanında getirdikleri kurabiyelerin tadı bir harika. Bence yolu Beşiktaş’a düşen herkes uğramalı.

Akşam şık bir mekanda eğlenmek isteyenlere;

Beşiktaş’tan fazla uzaklaşmadık. Bu sefer Taksim’de, İstiklal Caddesi’ndeyiz. Zamanında Zilly Pera ile adını duyurmuş olan Zafer Köseoğlu, İstiklal Caddesi’nde Midpoint’in üzerine çok şık bir yeni nesil meyhane açmış. Bidaha. Özellikle mekânın manzarasının bana hissettirdiği şey kesinlikle İstanbul’un dinamik ruhu. Dekorasyonu ise çok şık ama ağır değil, tamamen genç enerjisi hakim. 90’lar ve diğer yerlerden ekstra olarak yeni popüler şarkılar da çalıyor. Genel müşteri profili genç olan bu mekâna girdikten 1 saat sonra kimse yerinde oturmuyor. Herkes şarkılar eşliğinde dans etmeye başlıyor. Servis konusunda da oldukça başarılılardı. Garsonların ilgisi, güleryüzü sayesinde siz yemekleri ve içkileri hiç dert etmiyor, sadece mekânın tadını çıkarıyorsunuz. Mezeleri de lezzetli. Özellikle kabak çiçeği dolması çok güzeldi. Güzel şarkılarla, şık bir yerde eğlenmek isteyenlere Bidaha’ yı kesinlikle tavsiye ediyorum. :)

YORUM EKLE