Meteoroloji'den uyarı: Kar geliyor!

Meteoroloji’nin yaptığı açıklamalara göre hafta içinde yurdun iç kesimlerinde kar bekleniyor.

Meteoroloji'den uyarı: Kar geliyor!

Pazartesi gününden itibaren yurdun iç ve batı kesimlerinde aralıklarla sağanak yağışlar bekleniyor. Ege’nin kıyıları, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi ve Batı Karadeniz’de  yağmur yağışlarının sağanak şekilde olması tahmin ediliyor. Salı günü yurdun batısında yağmur yağışları etkili olmaya başlayacak. Marmara Bölgesi’nde ve Ege’de kısa aralıklarla yağışlar devam edecek.

SICAKLIKLAR DÜŞECEK

Salı günü beklenen yağışlardan sonra Çarşamba günü de Marmara ve Ege’de sağanak yağışlar etkisini gösterecek. İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgelerinde yağış beklenmiyor, ancak kapalı bir hava bekleniyor. Genel olarak yurdun sıcaklığı düşmeye devam edecek. Sıcaklıklar 13 derecede seyredecek ve günden güne sıcaklıklar düşecek. Açıklamalara göre Perşembe gününden sonra da kuzey kesimlerde yağışlar etkisini gösterecek.

KAR BEKLENTİSİ VAR

Cuma günü Marmara Bölgesinde ve çevre illerde kar yağışı bekleniyor. Uzun vadeli tahmin açıklamalarına göre Cumartesi de yurt genelinde bol yağışlı bir gün bekleniyor. Kar yağışının birçok ilde etkili olacağı beklenirken tahminlere göre İstanbul’da da Cumartesi günü karla karışık yağmur etkili olacak.

Pazar günü yağışlar, kuzey ve doğu kesimlere doğru ilerleyecek. Ancak İstanbul’da kar yağışının kısa süreli aralıklarla devam etmesi öngörülüyor.

Meteoroloji’nin uzun vadeli tahminlerinden yola çıkan uzmanlar, insanları mevsim değişikliklerine özen göstermeleri gerektiğini belirtiyor. Bu tip ani hava değişimlerinin bulaşıcı hastalıklara bir davet olduğunu söyleyen uzmanlar, gerekli önlemlerin alınması gerektiğinin altını çiziyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 12:16
YORUM EKLE