Sicil Affı Bekleyenlere vatandaşlara ve Kredi Notu Düşük Olanlara 50 bin TL Kredi Fırsatı

2020 yılı korona virüs salgını sebebiyle birçok kişinin ekonomik olarak zorlanmasına sebep olmuştur. İş istihdamı olarak da sıkıntılı dönemlerden geçen insanlar nakit ihtiyaçlarını karşılamak için birçok bankaya başvurularda bulunmuştur. Nakit ihtiyacı günümüzün en önemli olgulardan birisi olmakla birlikte nakit olmadığı takdirde yaşam çok daha zor bir hâl almaktadır. Bankalardan çeşitli yollarla ve çeşitli amaçlarla kredi almak için başvurular yapılmıştır.

Sicil Affı Bekleyenlere vatandaşlara ve Kredi Notu Düşük Olanlara 50 bin TL Kredi Fırsatı

Konut kredisi, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi gibi birçok kredi çeşidi için insanlar bankalara başvurmuştur. Daha önce hiçbir bankadan kredi almayan kişiler bu işlemlerini kolaylıkla halledebilmiştir. Bankalardan daha önce çeşitli ihtiyaçları dolayısıyla kredi almak zorunda kalan fakat ödemelerini gerçekleştiremeyen kişilerin ise kredi sicilleri bozularak olumsuz yönde etkilenmiştir. Kredi sicilleri bozuk olan kişiler ise bankalardan yeniden kredi çekme işlemi gerçekleştirmek istediklerinde ise bu sorunla karşı karşıya kalmışlardır.

Kredi sicilinin bozulması demek bankalardan yeni bir kredi çekilemeyeceği anlamına gelmektedir. Ödemekte güçlük çeken veya hiçbir şekilde ödeme yapamayan kişiler için ise nakit ihtiyacı had safhaya ulaşmıştır. 2020 yılına damga vurmuş olan korona virüs salgını ile birlikte birçok iş yeri ve firma çalışma saatlerinde kısıtlamaya gitmiştir. Bu kısıtlamalar işçilerin maaşları konusunda da olumsuz etkiler bırakmıştır. Kredi çeken kişiler ise maaşlardaki bu kısıtlamalar sebebiyle ödeme konusunda da zorluk yaşamışlardır. Nakit ihtiyacını karşılamak isteyen kişiler bankalara kredi başvurularında bulunarak bu sıkıntıyı ortadan kaldırmayı hedeflemektedir.

Bankaya yapılan başvurular sonucunda banka başvuruyu yapan kişiyi değerlendirmeye ve incelemeye alır. İnceleme sonucunda başvuru yapan kişiyle ilgili herhangi bir sorun bulunmaması durumunda ise işlem kolaylıkla halledilebilir. Bankalar başvuru yapan kişide ilk olarak sabit maaş durumuna göz atar ve kredi sicil durumu sorgulaması gerçekleştirir. Sicil durumu bozuk olan kişiler ise kredi imkânlarından yararlanamaz.

Kredi Sicil Kaydı Neden Bozulur?

Kredi birçok insanın nakit ihtiyacını karşılamak için başvurduğu yollar arasında yer almaktadır. Bankalardan çekilen krediler belirli faiz oranları ve vadeyle insanlara verilmektedir. Bankanın belirlediği vadelerde ödeme gerçekleşmediği takdirde ise sicil puanı etkilenir ve bir süre sonra da sıfırlanır. Uzun süre ödeme gerçekleşmediği takdirde ise sicil puanı 0’ın altına düşer ve kişi bankalar tarafından kırmızı çizgiyle işaretlenir. Kırmızı çizgiyle işaretlenen kişiler başka bir banka tarafından kredi çekemez.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bireyler çeşitli ihtiyaçları için bankalardan kredi çeker ve banka ile yapılan anlaşma süre içerisinde onlara geri ödeme sağlar. Geri ödenme sağlanmadığı takdirde ise kredi sicili bozulur ve başka bir kredi çekme işlemi gerçekleşemez. Kredi notu düşük olanlara ise bazı bankalar tarafından belirli şartlar dâhilinde kredi verilir. Sicil affı bekleyenlere ve kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar ise şunlardır.

Garanti BBVA

Vatandaşlar şubelere giderek başvuru yaptıklarında alt limiti 1.000 TL olan kredilerden faydalanabilir. Öte yandan son 3 ay içerisinde sabit olarak sigortalı çalışan kişilere de kredi notu düşük olsa da 40 bin TL’ye varan krediler verilmektedir.

Ziraat Bankası

Bireyler kredi notları düşük olsa da Ziraat Bankası üzerinden kredi çekebilirler. Son altı ay içerisinde sigortalı olarak çalışıyorlarsa bankadan 60 bin TL’ye varan kredi fırsatlarından yararlanabilirler. Bireyler kefil ve teminat göstermek zorundadırlar.

QNB Finansbank

QNB Finansbank ihtiyaç kredi kapsamında kredi puanı sıfır olan vatandaşlar için kredi imkânı sunacak. Son üç aylık süreç içerisinde sigortalı olarak çalışan kişiler için krediler verilebilecek. 60 aya varan vadelerle kişiler bu fırsatlardan yararlanabilecek ve kefil ve teminat sunulması durumunda da alınabilecek olan kredi artış gösterecektir.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2021, 23:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkan tas
Erkan tas - 3 hafta Önce

Bu haberi yapıyoruz benim sicili bozuk ve 13 yıldır aynı işte çalıyorum icralarım vardı kapattım ama hala kredi vermiyorlar

Sicil  ucar
Sicil ucar - 3 hafta Önce

Sığır affı istiyoruz

Birsen Sazanlar
Birsen Sazanlar - 3 hafta Önce

Sicilim bozuk tüm borclarimi bitirmeme ragmen bankalar kredi vermiyor denedim hepsi yalan devletden sicil affı bekliyoruz bu corona döneminde milletin buna ihtiyaci var

Elif Birol
Elif Birol - 3 hafta Önce

Ben garantiden ihtiyaç kredisi çekmek istiyorum senin borcun var diyorlar düzenli bir şekilde ödedim halde bu yazılarda boş bence ihtiyacın olduğunda yanında olmayan bankayı borcum biter bitmez başka bankaya taşicam

Duygusencar
Duygusencar - 3 hafta Önce

Benimde borcum var ve is bulamiyorum alim yok

Zindanoglukafası
Zindanoglukafası - 3 hafta Önce

Çok fakır bir vatandaşın, bir ineği, bir de ineğin yiyecek içecek küleği varmış. Bir gün inek su içerken kafası küleğe sıkışmış. Ne yapmışsa kurtaramamış. Ne ineğe, ne de küleğe zarar gelmesin istiyormuş. Gitmiş şu işkembeden atanların en akıllısına. Akıllı akıl vermiş. Önce sığırın kafasını kes, sonrada küleği kır, sığırının kafasını çıkar demiş.

Recep ER
Recep ER - 3 hafta Önce

Ben emekliyim kredi kullanmak istiyorum

Mustafa evin
Mustafa evin - 3 hafta Önce

Aynı bende ödedim bütün borclarimi ama bankalar kredi vermiyor


SIRADAKİ HABER