Şekerbank'tan İhtiyacı Olanlara İhtiyaç Kredisi

Şekerbank'tan ihtiyacı olan vatandaşlara ihtiyaç kredisi, gerekli belgeler ve aranan şartlar ile birlikte bütün detaylar haberimizde.

Şekerbank'tan İhtiyacı Olanlara İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi, kişilerin nakit ihtiyaçları olması halinde kısa vadeler ve düşük tutarlar üzerinden bu ihtiyacı hızlı bir şekilde karşılar, neredeyse her bankanın müşterilerine sunduğu finansal çözümlerden biridir. Bireysel ihtiyaç kredisi başvurunuzu internet sitesi üzerinde yapabileceğiniz gibi direkt en yakın şubeye gidip başvurunuzu yapabilirsiniz. Her banka farklı vade ve farklı faiz oranları ile ihtiyaç kredisi yapılandırması yaptığı için uygun kredi seçenekleri ise bankadan bankaya değişiklik gösterir. Bireysel ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi yaparak ya da hangi krediye sahip olmak istiyorsanız, istediğiniz kredi türünü belirledikten sonra bir sonraki adım ise başvuru adımı.

 İhtiyaç Kredisinde Aranan Şartlar 

İhtiyaç kredisi başvurusu için öncelikle, öncelikle 18 yaşını doldurmuş yani reşit olmanız gerekmektedir.

 Bunun devamında ise gelir belgenizi ibraz etmeniz gerekiyor ya da maaş bordronuz gerekmektedir, vergi levhanız da olabilir.

 Eğer çalışan durumundaysanız, en az son 3 aydır aynı iş yerinde çalışıyor olduğunuzu gösteren bir SGK dokümanınız istenecektir. Bazı bankalar için SGK dökümanınız için istenilen süre alt sınırı 6 ay olarak belirlenmiştir. Maksimum 36 aya kadar varan vadeler ile ihtiyaç kredisi kullanabileceğinizi tekrar hatırlatalım. Ayrıca kredi taksitleriniz, aylık resmi gelirinizin yüzde 50’sini geçemeyeceği şekilde ayarlanır.

 İhtiyaç Kredisi Başvurusu Sırasında İstenen Belgeler Hangileridir?

 İhtiyaç kredisi hesaplaması yaptınız ve en düşük faizli krediyi buldunuz diyelim ve başvuru yaptınız, başvurunuz ön onaydan geçti. Bankaya ibraz etmeniz gerekmektedir. Bankalara tüketici ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız eğer şu belgeleri ibraz etmeniz gerekir: 

Kimlik Belgesi: Nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet olabilir.

 Güncel ikamet Adresinizi Göstermekte Olan Belge: Muhtarlık ikametgâhıı veya başvuru sahibinin adına düzenlenmiş herhangi bir fatura olabilir.

 Kredi Kullanacak Kişiye Ait Gelir Belgesi: Çalışmakta olan kişiler için maaş bordrosu veya imzalı mühürlü maaş yazısı, serbest meslek sahibi kişiler için ticaret sicil gazetesi, vergi levhası ve bilanço tablosu; çiftçiler için arazi tapusu, çiftçilik belgeleri ve müstahsil makbuzu gerekirken; emekliler için ise emekli maaşı hesabının cüzdanı gereklidir. Kira geliri ile ilgili ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız; tapu, kira sözleşmesi ve kiranın yatıyor olduğuna dair hesap hareketlerini gösteren evrak ibrazı. 

İhtiyaç kredisi başvurusu yaptığınız bankanın ilgili şubesi, eğer gerek görür ise sizden kefil talep edebilir. Kefil istemek veya istememek, krediye onay verecek olan şubenin yetkisindedir. Ayrıca bankalar, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) hizmet dökümlerini de kişilerden talep ederler.

 Maliyet ve Faiz Tablosu

 10 bin TL ihtiyaç kredisini 36 ay vade ile kullandığınızda, aylık ödeyeceğiniz tutar 413 TL olup geri ödemeniz gereken miktar ise 14.878 TL'dir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER