Ocak 2021 Herkese Maddi Yardım 277 TL ile 1460 TL’ye Kadar Nakit Ödeme

Ocak 2021 herkese maddi yardım yapılıyor! 277 TL ile 1460 TL arasında nakit ödeme yapılıyor! Ocak ayında herkese yapılacak maddi yardım detayları belli oldu! 277 TL ile 1460 TL arasında nakit yardımlardan nasıl faydalanılacak. İşte tüm detaylar!

Ocak 2021 Herkese Maddi Yardım 277 TL ile 1460 TL’ye Kadar Nakit Ödeme

Geçtiğimiz yıl hemen herkes için en zorlu yıllardan biri olarak görülmektedir. Korona Virüs Salgını yüzünden pek çok vatandaş işini kaybetmiştir.  Hatalığı geçirenler, yakınlarına veda edenler de sayı bakımından ciddi kesimleri oluşturmaktadır. Bu neden yüzünden devlet;

 • Erzak,
 • Gıda,
 • Kira,
 • Yakacak,
 • Nakit yardımı yaparak vatandaşların yanında olduğunu hissettirmektedir.

Devlet maddi yardımları Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk tarafından detaylandırılmaktadır. Geçtiğimiz günlerde gelen açıklamalar aralık ayı içerisinde verilmesi beklenen 1.000 TL ödemelerin ocak ayı içerisinde verileceğini kesinleştirmiştir. Vatandaşlar, ödemelerini daha önceden anlaşılmış olan aracılardan destekle temin edebileceklerdir.

Sosyal Yardımda Alınabilecek Ödemeler

2020 yılında patlat veren salgın ülkemizde sadece sosyal yardım paketlerinin genişletilmesine neden olmuştur. Zira ilgili bakanlıklar zaten her sene ihtiyaç sahiplerine ciddi yardımlarda bulunmaktadır. bu kapsamda vatandaşlar için maddi yardım kapıları;

 • Evde bakım parası,
 • 65 yaş üstü maaşı,
 • Dul kadınlara maaş,
 • Engelli maaşı,
 • Genel Sağlık Sigortası primi,
 • Kız çocukları için yardım,
 • Yeni doğan çocuklar için yardım,
 • Maddi durumu yetersiz olanlar için eğitim yardımı olarak devam ettirilebilmektedir.

Devlet, maddi yardımları için de diğerleri için de bir başvuru sistemi oluşturmuş durumdadır. Hazırlanan sisteme iletişim ve kimlik bilgilerini bırakan vatandaşlar inceleme altında alınmaktadır. Kısa süre içerisinde tamamlanan incelemelerden sonra yardımlar bireysel şekilde gönderilmeye başlanmaktadır.

Bakan Selçuk Açıkladı!

Bakan Selçuk tarafından gelen devlet Korona Virüs yardımı kapsamında 1.000 TL ödeme yapılacağı haberleri kesinleşmiştir. Maddi yardımların tarihleri olarak ise ocak ayının ilk haftası gösterilmiştir. Selçuk, devam ettirdiği açıklamalarında 2 milyon 111 hane için yardım yapılacağının altını çizmiştir. Yardımların kişi sayısına vurulmasıyla elde edilecek olan rakam ise 8 milyondur.

Çalışma bakanı açıklamalarında yardımların PTT aracılığı ile gerçekleştirileceğini de vurgulamıştır. Yardım alacak olan vatandaşlar kimlik bilgileri ile herhangi bir PTT şubesine giderek yardımlarını temin edebilmektedir. Online ortamlardan yardımın yatıp yatmadığının güncel kontrolünün yapılması da mümkündür.

İzmir İçin Özel Yardım Bütçesi Oluşturuldu

Bilindiği üzere 2020 yılı İzmir için farklı bir felaketle de anılmaktadır. Meydana gelen deprem neticesinde hayata veda eden pek çok vatandaşımız bulunmaktadır. Afet yüzünden evsiz ve işsiz kalan ciddi kesimler de yok değildir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayılan nedenlerden ötürü İzmir için ayrı bir yardım bütçesi oluşturmuştur.

İzmir sosyal destek yardımı 1.000 TL’den hesaplandığında 8 milyon TL bütçe bulundurmaktadır. Üstelik başvuru için fiziksel şekilde hareket edilmesi de gerekmemektedir. Vatandaşlar telefonlar aracılığı ile bilgilerini vererek başvurularını tamamlayabilmektedir. Bu sayede hem yardım temin etmek hem de salgın dönemlinde sağlığı korumak mümkün olacaktır. Yardımların başvuru tarihleri halen devam etmektedir.

Başvurular Devam Ediyor!

Vatandaşların sosyal yardım başvurusu için alternatif yöntemleri değerlendirmeleri mümkündür.

 • Telefonlardan,
 • E-devlet sisteminden,
 • Sosyal dernek ve vakıflardan doğrudan yardım talep edilmesi mümkündür.

Yardım talepleri esnasında kişilerin bazı bilgileri istenmektedir. İstenen bilgiler kurum çalışanları tarafından değerlendirilmektedir. Zira ihtiyacı olmadığı halde yardım talep eden bir kesim de bulunmaktadır. Kişisel değerlendirmelerin kısa süre içerisinde gerçekleştirilmesinden sonra bireylere olumlu ya da olumsuz şekilde ulaşım sağlanmaktadır.

Salgında maddi destek alacak olan kişilerin ödemelerinde genellikle PTT kanalı kullanılmaktadır. Çünkü PTT geniş ağı sayesinde her yerden erişim imkânı sunmaktadır. Yardımların 2021 yılı içerisinde de devam edeceği haberleri gelmiştir. Üstelik 2021 yılında yapılacak olan yardımların maddi değeri 2020 yılında yapılanlara göre daha yüksek olacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeynep arslantas
Zeynep arslantas - 2 hafta Önce

Yardlm.ucun

Özlem alapinar
Özlem alapinar - 2 hafta Önce

Destek yardım istiyorum 4 çocuğumla eşimden aynıyım babamdan tek aldığım bakışıyla geçiriyorum evim kira

Selma. Kafalıyar
Selma. Kafalıyar - 2 hafta Önce

Yardım. İstiyorum

Suleyman.akcan
Suleyman.akcan - 2 hafta Önce

Evimde.yandı

Deniz varlı
Deniz varlı - 2 hafta Önce

Yardım çalışmıyorum faturalar var işsizim kira var

Yilmaz Morkoyun
Yilmaz Morkoyun - 2 hafta Önce

Çocuğuma bilgisayar istiyorum

Aysel doğan
Aysel doğan - 2 hafta Önce

Hep yardım haberi ama elimize geçen hiç bir şey yok maalesef

asli ozturk
asli ozturk - 2 hafta Önce

cocuguma tablet istiyorum


SIRADAKİ HABER