O Borç İçin Yapılandırma Fırsatı! SGK E-Devletten Başvuruda Bulunanlar için Büyük İndirim Yapıyor

Devletten o borç için yapılandırma fırsatı! E-Devlet başvuru yapan vatandaşlar büyük indirimler kazanıyor! Peki Borç yapılandırma nasıl yapılacak? E-Devlet üzerinden borç yapılandırma işlemleri nasıl yapılacak? İşte merakla beklenen borç yapılandırma müjdesi ve detayları sizlerle! SGK, konuyla ilgili resmi yaptığı açıklama haberimizde..

O Borç İçin Yapılandırma Fırsatı! SGK E-Devletten Başvuruda Bulunanlar için Büyük İndirim Yapıyor

Vatandaş ve esnaf için büyük bir yük oluşturan SGK borçları ile ilgili uzun süredir beklenen haber sonunda geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) tarafından yapılan son düzenleme ile birlikte SGK borçlarında indirim yapılacak. SGK borcu indirimi çalışması çerçevesinde vatandaşlar 1281 TL indirim alma imkanına sahip olabilecek. Vatandaş SGK borcunda indirim hakkından faydalanabilmek için başvurularını e-Devlet üzerinden yapabilecek. İşte SGK indirimi ile ilgili tüm detaylar!

Sosyal Güvenlik Kurumu’na(SGK) borcu olan vatandaşlar için büyük bir rahatlama getirecek SGK borçlarını yapılandırma ile ilgili son gelişmeler merak ediliyor. SGK, kuruma borcu bulunan vatandaşlar için yapılandırma fırsatı sunuyor. Vatandaşlar SGK yapılandırma kampanyasından faydalanması durumunda tam 1281 TL’lik bir indirim alma hakkına sahip olabilecek. Vatandaşlar bu şekilde SGK borçları için hem indirim almış olacak hem de uzun vadeye yayarak, daha uygun taksit oranları üzerinden borçlarını ödeyebilme şansını yakalayacak.

Hangi SGK Borçlarında İndirim ve Yapılandırma Yapılacak?

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) tarafından açıklanan yeni SGK yapılandırma kampanyası çerçevesinde vatandaşlar hem uzun vadede borçlarını ödeyebilecek hem de borçlarında 1281 TL indirim kazanacak. İşte yapılandırılabilecek SGK borçları;

  • Sigorta primi,
  • GSS primi,
  • İşsizlik sigortası primi,
  • İş kazası, malullük ve meslek hastalığı rücu alacakları,
  • Yersiz ödenen gelir ve aylıklardan gelen borçlar,
  • Bağkur’da daha önce durdurulmuş hizmet sürelerine ilişkin geçerli prim borçları,

Kapsamda bulunuyor.

SGK Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından açıklanan SGK borç yapılandırma başvurusu e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Vatandaşlar ister e-Devlet üzerinden online olarak, ister de SGK il müdürlüklerine şahsi başvuruda bulunarak SGK borç yapılandırma yapabilecek. Yapılan borç yapılandırma başvuru takibi ise yine e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilebilecek. Yapılandırma başvurusu onaylanan kişiler borçlarını daha esnek bir şekilde ödeyebilecek. SGK borç yapılandırmasında son başvuru tarihi ise 30 Nisan 2021 olarak açıklandı.

SGK Borç Yapılandırma Ödeme Koşulları Nasıl?

SGK borç yapılandırma hakkını kullanan vatandaşlar farklı vade seçeneklerinden yararlanabiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu, borç yapılandırma sürecinde vatandaşa 5 ay, 9 ay, 12 ay ve 18 ay taksit seçeneği sunuyor. Vatandaşlar bu taksit seçeneklerinden dilediğini seçiyor. Yapılan borç yapılandırmalarında ceza ve faizlerde ise indirim uygulanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER