Memur Maaşlarında Asgari Ücret Sürprizi! Memurların maaşları artacak

Memur maaşlarında Asgari Ücret sürprizi! Asgari Ücrete gelen Yüzde 20'e yakın zam sonrası Memurlara gelecek yüzde 3 zam sonrası ek bir ödeme için çalışılıyor. Memurların maaşlarına Asgari Ücret sürprizi!

Memur Maaşlarında Asgari Ücret Sürprizi! Memurların maaşları artacak

Kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak görev alan vatandaşların 2021 yılı maaşlarının ne kadar olacağı merak ediliyor. 2021 memur maaşı zammı ne kadar? Sorusu yılın son günüyle birlikte en çok merak edilen konular arasında bulunuyor. Memur maaşı zammının açıklanması beklenirken, açıklanan 2021 asgari ücret miktarı ile birlikte memur maaşları içinde önemli bir bilgi öğrenilmiş oldu. Özel sektörde çalışanlar için belirlenen “Asgari Geçim İndirimi” asgari ücret üzerinden belirleniyor. AGİ nedeniyle de asgari ücret, memur maaşları üzerinde doğrudan etki oluşturuyor.

Memur maaşlarına ek ödeme!

Memur maaşları, yüzde 20 ödeme istekleri sonrası hükümetle orta yol bulunacak. Enflasyon rakamı ne açıklanırsa açıklansın, ek yüzde 2 ödeme Asgari Ücret ayarı için verileceği öğrenildi. Memur maaşları enflasyon zammıyla yüzde 4 olarak gelmesi bekleniyor. Buna ek Yüzde 2 bir ek ödeme memur maaşlarına yansıyacak. AGİ ücretleri memur maaşları belirlenmesinde oldukça önemli olacak.

Devlet memurlarının 2021 yılında alacakları maaşın ne kadar olacağı henüz açıklanmadı. Devlet ve memur temsilcileri arasında gerçekleştirilen görüşmeler sürdürülüyor. Ayrıca Merkez Bankası tarafından 4 ocak tarihinde yapılacak 2020 Aralık ayı enflasyon oranı açıklaması ile birlikte memur maaşları belli olacak. Bu süreçte memur maaşlarının belirlenmesinde “Asgari Geçim İndirimi” detayı da etkili olacak. 2021 asgari ücret zammı açıklanırken, AGİ oranı da belli oldu. AGİ oranı memur maaşının belirlenmesi noktasında da etkili oluyor.

AGİ, 01 Ocak 2021 ile 31 Aralık 2021 arası için belirlenmiş olan asgari ücretin mükellefin durumuna göre belirlenmiş olan oranın ücretliler açısından belirlenen 15% ile çarpılarak, tespit edilmektedir. Devlet memuru olarak görev yapan kişilerde ücretli çalışan olmasından mütevellit AGİ’den faydalanıyor. Memurlarında AGİ’den faydalanması nedeni ile aynı tarihler için belirlenmiş olan 3 bin 577.5 TL tutarında olan asgari ücret, devlet memurları açısından da önemli bir nokta oluşturuyor.

2021 AGİ Oranları Ne Kadar Olarak Açıklandı?

Son yapılan görüşmeler ile birlikte 2021 AGİ oranları da tüm detaylarıyla birlikte açıklandı. Buna göre 2021 yılı boyunca uygulanacak AGİ oranları;

  • Bekar memur için 268.31 TL,
  • Evli eşi çalışmayan ve çocuğu olmayanlar için 321.975 TL,
  • Evli eşi çalışmayan tek çocuklu olanlar için 362.22 TL,
  • Evli eşi çalışmayan ve iki çocuklu olanlar için 402.46 TL,
  • Evli eşi çalışmayan ve üç çocuklu olanlar için 429.3 TL,
  • Evli eşi çalışmayan ve dört çocuklu olanlar için 456.13 TL,

Olarak açıklandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nursima  sen
Nursima sen - 2 hafta Önce

Memur emeklisine de asqari ücretin katkısı ne olacak

Ayhan KÜÇÜKKARA
Ayhan KÜÇÜKKARA - 2 hafta Önce

Bütün zamlar memurlar için yapılıyor. Emekliyi düşünen yok. Asgari ücretten vergi alınmıyor lakin asgari ucretin altında emekli maası alanlar neden vergi dilimine takılıyor. 2 aydır vergi dilimi adı altında benden para kesildi. Merak esiyorum yoksa emekliler seçim zamanı oy kullanmiyormu. Bunun hesabini seçim zamani geldiğinde çok iyi düşüneceğiz ve oylarimizi ona göre kullanacağız. Hükümetin dikkatine sunarım.
Ben 1912 lira emekli maaşı alıyordum ve 2 aydir vergi dilimi diye maaşımdan kesinti yapildi. Asgari ucret 2300 lira iken 1912 liradan veegi kesilmesi hangi vicdana sığıyor lütfen açıklarmiainiz

süleyman Durmuş
süleyman Durmuş - 2 hafta Önce

lise mezunuyum ve 7 yıldır işsizim yazları inşaat yuvmeyelik iş yapıyorum günlük 80 tl ye nerye kadar böyle yaşayacaz cemire yazdım 3 ay sonraki bana verilen cevap ise şöyle ayın: Süleyman DURMUŞ CİMER başvurunuz ve İŞ TALEBİNİZ ile bahse konu ; Dilerseniz Kurumumuz 0 432 216 16 37 numaralı telefonu ARAYARAK iletişim kurabilirsiniz., İŞ ve MESLEK DANIŞMANLARIMIZ yardımıyla açık işlere bakılarak mesleğinize ve durumunuza uygun bulunan işlere, kurumumuzca düzenlenen kurs ve programlara TYP (Toplum Yararına Programlarına) yönlendirilebilecektir. Bununla birlikte kurumumuzun www.iskur.gov.tr adresinden de açık kamu ve özel sektör iş ilanlarına, kurs ve programlarına ulaşılabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.
İyi günler diler, talebinizin mutlu bir işle son bulmasını temenni ederiz.
Bilgilerinize sunulur. kaç kere başvurdum sonuç olumsuz çünkü burda torpilin olamsa hiç birşey yapamazsın

SIRADAKİ HABER