Kredi Sicili Bozuk Olanlara 40 Bin Liraya Kadar Kredi Verilecek! Müjdeli Haber Geldi!

Devlet, kredi sicili bozuk olan kişilere kredi verilmesi için iki bankayla anlaştığını duyurdu. 40 bin liraya kadar kredi almak için hemen başvuru yapın.

Kredi Sicili Bozuk Olanlara 40 Bin Liraya Kadar Kredi Verilecek! Müjdeli Haber Geldi!

Koronavirüs sürecinde vatandaşa destek olmak isteyen bankalar pek çok kredi kampanyası ve kredi destek paketleri oluşturuyor. Gerekli koşulları sağlayan vatandaşlar bu kredilerden kolayca yararlanabiliyor. Bankaların sunduğu koşullar arasında başlıca aranan kriter ise kişinin kredi sicilinin temiz olmasıdır. Bankaların kara listesine giren vatandaşlar, kredi çekmekte zorlanmaktadır.

Kredi ve kredi kartı ödemelerini 90 gün geciktiren veya kişinin kefil olduğu bir kredinin kart ödemesinin de aynı şekilde gecikmesi durumunda bu vatandaşlara yasal takip başlatılır. Yasal takip başlatılan kişiler bankaların kara listesine girmiş sayılır ve kredi sicilleri ancak borçlar ödendikten 5 sene sonra temizlenir.

40 BİN LİRAYA KADAR KREDİ ALINABİLECEK

Bu sürecin çok uzun olması nedeniyle vatandaşlar kara listede olanlara kredi veren bankaları araştırıyor. Çoğu banka bu kişilere kredi vermezken sicili bozuk olanlara daha önceleri kredi vermeyen bankalar yeni bir karar aldı. Kredi notu düşük olanlara veya sicili bozuk olanlara kredi veren bankaları araştıran vatandaşlara müjdeli haber verildi. Alınan karara göre kamu bankalarına başvuru yapan vatandaşlar 40 bin liraya kadar kredi alabilecekler.

Maddi desteğe ihtiyacı olan vatandaşlar tarafından merakla takip edilen sicili bozuk olanlara verilecek kredi destek paketlerinin detayları araştırılıyor. Ne yazık ki bankalardan maddi destek almak isteyen kişiler kredi sicili bozuk olduğu için olumsuz yanıt alıyor. Devlet, bu durumun önüne geçmek istedi ve yeni bir çalışma düzenleyerek sicilin kredi çekmede engel olmasını ortadan kaldırdı. Özellikle koronavirüs döneminde vatandaşların yaşadığı zorlukları azaltmak isteyen devletin yaptığı bu hamle çok ses getirdi.

BU İKİ BANKA SİCİLİ BOZUK OLANLARA KREDİ VERECEK

Devlet, kredi sicili bozuk olanlara kredi vermesi için Halkbank ve Vakıfbank ile anlaşma sağladı. Kamu bankalarından olan bu bankalar kredi kampanyalarında güncelleme yaptı.

BU ŞARTIN KARŞILANMASI GEREK

Yapılan anlaşma sayesinde kredi sicili bozuk olanlara hem kredi hem de kredi kartı verilebilecek. İki banka da 36 aya kadar vade seçeneği ve düşük faizle kredi desteği sunacak. Halkbank’ın faiz oranının yüzde 1,41 olacağı ve Vakıfbank’ın da yüzde 1,44 faiz oranı uygulayacağı açıklandı. Vatandaşlar kredi başvurularını online olarak da şubeler üzerinden de gerçekleştirebilecek. Kredi kartı talep edecek vatandaşların ise maaşlarını Vakıfbank’a veya Halkbank’a taşıması gerekecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER