Kaymakamlıklardan Tüm Vatandaşlara 900 TL Nakit Yardım! 2021 yılının ilk nakit müjdesi!

Kaymakamlıklardan 2021 yılında ilk nakit yardım müjdesi! Kaymakamlıklar tüm vatandaşlara 900 TL'ye varan nakit yardımda bulunuyor. 2021 yılının ilk nakit müjdesi olarak lanse edilen yardımların detayları belli oldu! İşte Kaymakamlıklardan yapılan o resmi açıklama!

Kaymakamlıklardan Tüm Vatandaşlara 900 TL Nakit Yardım! 2021 yılının ilk nakit müjdesi!

Devlet yardımları farklı nedenler yüzünden yapılmaktadır. 2020 yılı olağanüstü bir yıl olduğu için ülkemizde sadece yardımların kapsamı genişletilmiştir. Bu bağlamda milyonlarca vatandaş;

 • Doğrudan maddi yardım,
 • Eğitim yardımı,
 • Erzak yardımı,
 • Kira yardımı,
 • Hibe desteği temin etmiştir.

Pandemi yardımları kapsamında kredi faiz oranlarının düşürülmesi ve kredi borçlarının ertelenmesi avantajları da sağlanmıştır. Gelen son haberler ise yeni yardım paketlerinin oluşturulduğu yönündedir. Bu çerçevede kaymakamlıklar başvurular üzerinden nakit dağıtımı yapacaktır. Tabi yardımlar açıklanacak ihtiyaç sahiplerine özel olarak hazırlanmıştır.

Pandemi Yardımları Devam Ediyor!

Covid-19 Salgını özellikle orta ve düşük gelir sahiplerini olumsuz olarak etkilemiştir. Zira bu tür kesimin çalıştığı mecraların büyük bir bölümü faaliyetlerini durdurmuştur. Faaliyetlerine ara veren, işten çıkarma yapan kurum sayısı da azımsanamayacak kadar fazladır. Devlet bu bağlamda vatandaşların mağdur olmaması adına yardım kampanyalarını düzenlemeye devam etmektedir.

Bireyler 2021 pandemi yardımları kapsamında ihtiyaçları olanlara başvurabilmektedir. Bilindiği üzere eğitim sektörü salgında en çok darbe alan sektörlerden biridir. MEB kararı üzerine okullar eğitimlerine online şekilde devam etmek zorunda kalmıştır. Ancak öğrencilerin online derslere girebilmek için gerekli ekipmanını bulunmaması bu durumda sorun yaratmıştır. Düzenlenen yardım kampanyaları kapsamında ekipmanı olmayan öğrencilere bu alanda destek verilmektedir.

Kimlere Yardım Yapılacak?

Kaymakamlık bünyesinde hazırlanmış olan kampanyalardan;

 • Çocuk okutan ihtiyaç sahipleri,
 • Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahipleri istifade edebilecektir.

Bilindiği üzere bu kesimler için zaten 1.000 TL para yardımı gibi kampanyalar uygulanmıştır. Ancak kaymakamlık bünyesinden verilecek olan yardımların diğerlerinden farkı bulunmaktadır. Öncelikle bazı devlet yardımları tek kerelik olma özelliği taşımaktadır. Bu da yardımı bir kez alanların bir kez daha temin edebilme şansını ortadan kaldırmaktadır. Ancak kaymakamlık yardımı bu şekilde hazırlanmamıştır.

Başvurularından sonra kaymakamlık kapsamında yardım almaya hak kazananlar ödemelerini her ay temin edeceklerdir. Yapılacak olan ödeme miktarı ise kişiden kişiye göre değişim gösterecektir. Miktarların kesinleşebilmesi adına ilk olarak başvurular incelemeye alınmaktadır. Başvuru yapılan alanda gerçekten ihtiyaç sahibi olunduğu belirlendiğinde yardımlar hızlı şekilde ulaştırılmaktadır.

Yardım Miktarları Ne Olacak?

Kaymakamlıktan 600 TL – 900 TL yardım başlığından da belli olduğu üzere aylık yardım miktarları bu aralıktadır. Yardım miktarı ise yine resmî kurumlar tarafından açık şekilde belirtilmiştir. Bu kapsamda;

 • Çocuk okutan ihtiyaç sahipleri 600 TL,
 • Sosyal güvenlik kapsamında olmayan ihtiyaç sahipleri 900 TL alabileceklerdir.

Bahsedilen sosyal yardımların en önemli özelliği düzenli bir şekilde gelmesidir. Ancak bu kampanya sadece kaymakamlık bünyesinde olan yerler için geçerlidir. Çünkü paket kaymakamlık tarafından hazırlanmaktadır. Bilmeyenler için kaymakamlıklar sadece salgın döneminde yardım yapmamaktadır. Kaymakamlıklar ihtiyaç sahiplerine hali hazırda her sene yardım gönderiminde bulunmaktadır. Gönderilen yardımlar;

 • Gıda,
 • Yakacak,
 • Kira,
 • Giyim gibi başlıklardan da oluşabilmektedir.

Yardım Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Yardım sayısının artmasından sonra alternatif başvuru sistemleri de geliştirilmiş durumdadır. Bu bağlamda değişmeyen konu başlığı başvuru sistemleridir. Başvuru olmadan yardım alabilme ihtimali neredeyse yoktur. Kaymakamlık yardımı almak isteyenlerin de bireysel şekilde başvurularını yapmaları beklenmektedir. Ancak başvuru için herhangi bir online yöntemlerden istifade edilmesine gereksinim bulunmamaktadır.

Yardım temini için ikamet edilen yerde bulunan kaymakamlıklara gidilmelidir. Burada görevli olan memurlar zaten gerekli yönlendirmeyi yapacaklardır. Ancak başvurularda kimlik sorgulaması yapıldığı unutulmamalıdır. Kimlik numarası yeterli olmayacağı için giderken muhakkak kimlik belgesi de yanda götürülmelidir. Başvuru işlemleri uzun sürmeden tamamlanmaktadır. Sonuç temini için ise görevliler tarafından gerçekleştirilen incelemelerin bitmesi beklenmek zorundadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim apaydın
İbrahim apaydın - 1 hafta Önce

Para yardlml ihtiyaclm var cep05462939670

SIRADAKİ HABER