Kara Listede Yer Alanlara Sicil Affı Geliyor! Kredi Notu Düşük Olanlarda Kredi Çekebilecek

Salgının oluşturduğu ekonomik sorunlar, giderek daha fazla büyümeye başladı. Korona virüs salgınının kontrol altına alınması için, önlemler giderek daha fazla arttırılıyor. Bu durum sosyal yaşamı etkilediği kadar ekonomik açıdan sorunların büyümesine de neden oluyor. Bu kapsamda sürekli yeni destek paketleri devlet ve bankalar tarafından açıklanıyor. Şimdi de Kredi sicil affı ile ilgili çalışmalar başlatıldı.

Kara Listede Yer Alanlara Sicil Affı Geliyor! Kredi Notu Düşük Olanlarda Kredi Çekebilecek

Salgın nedeniyle oluşan ekonomik kriz, pek çok kesimi yoğun şekilde etkileniyor. Kredilerin ve kredi kartlarının salgının sebep olduğu ekonomik dengesizlik nedeniyle ödenememesi veya gecikmeli ödenmesi, pek çok kişinin sicilinse sorunların oluşmasına yol açtı. Bu durumun giderek artması da, hazırlanan destek kampanyaları ve kredi kampanyalarından birçok kişinin faydalanamaması sorununa neden oluyor. Kredi notu kötü ya da düşük olanlar, bankaların hazırladıkları kampanyalardan yararlanamıyor.

Kredi Sicil Affı Gündeme Geldi

Kredi sicil affı konusunda talepler, uzun zamandır vardı. Ancak oluşan ekonomik darboğazın sürekli artıyor olması, artık bu konunun zorunluluk haline gelmesine sebep oldu. Bu çerçevede devlet tarafından adımlar atılmaya başlandı ve kredi sicil affıyla ilgili çalışmaların yapıldığın dair haberler giderek arttı. Hangi koşullarda ve kimleri kapsayacağı konusunda çalışmaların yürütüldüğü kredi sicil affı, yakın zamanda açıklanacak. Bu sayede zor durumda olan özellikle dar gelirliler ve esnaflar için, yeni bir nefes alma şansı oluşturulacak.

Hazırlanan Kredi Sicil Affı Kimleri Kapsıyor?

Aftan kimlerin yaralanabileceği henüz belli değil. Bununla birlikte, en fazla kişinin bu avantajdan faydalanabilmesi için özel bir çalışma yürütülüyor. Kredi sicil affının herkesi kapsaması mümkün görünmüyor. Bununla birlikte, mümkün olan en geniş kapsamlı affın gerçekleştirilebilmesi ve tüm bankaların bu affı kabul edebilmesi için geniş bir çalışma sürdürülüyor.

Kredi Sicil Affı Her Şeyi Kapsayacak mı?

Kredi ödemeleri ve kredi kartı ödemelerinde yaşanan sorunlar, gecikmeli ödemeler, kredi puanını doğrudan etkiliyor ve düşürüyor. Bu sebeple tekrar kredi çekebilmek ya da kredi kartı alabilmek mümkün olmuyor. Salgın sürecinde hazırlan, ödeme ertelemeli ve düşük faizli pek çok kredi fırsatı bulunsa da, kredi sicili yeterli olmadığı için bunlardan yararlanamayan çok sayıda kişi var. Bu kişilerinde kredi çekebilmesi ve kredi kartı alabilmesinin yolunu açmak için 2021 kredi sicil affı için çalışmalar yoğun şekilde sürüyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selma Okumuş
Selma Okumuş - 6 gün Önce

Onlar bizlere vurmaz şartlarında sırasıyla şöyledir emekli olmayacak sosyal güvencesi olmayacak Vs Vs yine bizlerin işine yaramayacak boşu boşuna sizde bunları yayınlamayın resmi gazetete yürürlüğe girsede bankalar yine bildiğini okuyacak bu yüzden insanların umudu yine yerle bir olacak ben 9 yıldır kredi cekmiyorum herdefasında olumlu yanıt vermiyorlar ben memur emeklisiyim ama malisef kredi almamız imkansız

oktay
oktay @Selma Okumuş - 5 gün Önce

Maalesef güzel haberler bunlar....

SIRADAKİ HABER