Kamu Bankalarından Faizsiz Konut Kredisi Müjdesi! Üstelik 10 Yıl Vadeli!

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası'ndan faizsiz 120 ay vadeli konut kredisi müjdesi geldi. Günde sadece 32 liraya ev sahibi olabileceksiniz.

Kamu Bankalarından Faizsiz Konut Kredisi Müjdesi! Üstelik 10 Yıl Vadeli!

Uygun fiyatlarla ve faizsiz kredi kullanarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşların öncelikli olarak tercih ettiği kamu katılım bankaları, kar payı oranlarını güncelledi. Biz de sizler için Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası'nın sunduğu faizsiz 120 ay vadeli konut finansmanlarının detaylarını inceledik.

Kredi faiz oranlarının giderek artması nedeniyle vatandaşlar uygun imkanlarla konut kredisi veren bankaları araştırmaya başladı. Pek çok bankadan daha avantajlı finansman sağlayan katılım bankaları ise vatandaşlara faiz ödemeden taksitli bir şekilde ev sahibi olma imkanı tanıyor. Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası, faizsiz konut finansmanı almak isteyen müşteriler için çeşitli finansman paketleri oluşturdu.

ZİRAAT KATILIM BANKASI KONUT FİNANSMANI

Ziraat Bankası konut kredisinin özelliklerine benzer şekilde finansman sağlayan Ziraat Katılım Bankası müşterilerin hayallerindeki eve faizsiz bir şekilde sahip olmalarını sağlıyor.

Ziraat Katılım Bankası’ndan maksimum 120 ay vade ile konut finansmanı kullanmak isteyen vatandaşlar, satın almak istedikleri evlerin ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar kredi kullanma limitine sahiptir. Vatandaşların, evlerinin değerinin yüzde 20’si kadar peşinat ödemesi yapması gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse, 300.000 liraya bir ev alacak olan müşterinin Ziraat Katılım Bankası’ndan konut finansmanı alması durumunda 60 bin lira peşinat ödemesi yapması gerekmektedir. Evi satın almak için gerekli olan 240 bin liralık kısım vadelere bölünüp taksitli olarak ödenecektir.

120 Ay Vadeli Konut Finansmanı - 100.000 TL Ödeme Planı

Ziraat Katılım Bankası’ndan kullanacağınız 100 bin liralık konut kredisi için 120 ay vade seçmeniz durumunda aylık olarak yüzde 1,70 kar oranı uygulanacaktır. Bu kredi için belirlenen aylık taksit miktarı ise 1.959,15 liradır.

VAKIF KATILIM BANKASI KONUT FİNANSMANI

Ocak ayına özel olarak Vakıf Katılım Bankası tarafından sunulan konut finansmanı vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Faizsiz bankacılık anlayışı ile ev almak isteyen müşterilerine 120 aya kadar vade seçeneği sunan Vakıf Katılım Bankası, satın alınmak istenen evin ekspertiz değerinin yüzde 80'ine kadar finansman kullanma imkanı da tanıyor. Bütçenize uygun konut finansmanı ürünlerinden dilediğinizi seçip geri ödeme planınızı kendiniz oluşturabiliyorsunuz. Banka, kefil ve teminat aramıyor ancak gerekli durumlarda ek teminat talep etme hakkına sahiptir.

120 Ay Vadeli 100.000 TL Finansman Ödeme Planı

Vakıf Katılım Bankası’ndan 120 ay vade ile 100 bin liralık konut kredisi çekmek isteyen vatandaşlar için uygulanacak olan kar oranı yüzde 1,6’dır. Bu kredi için aylık olarak ödenmesi gereken taksit tutarı ise 1.879,81 lira olarak belirlenmiştir. 1.100 lira ekspertiz ücreti ve 168 lira ipotek tesis ücreti talep edilecektir.

NASIL BAŞVURULUR?

Konut finansmanı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, ön başvurularını katılım bankalarının resmi siteleri üzerinden de gerçekleştirebiliyorlar. Ancak kişilerin başvurularının onaylanmasının ardından banka şubelerine giderek başvurularını tamamlaması gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER